Шістьох колишніх працівників пенітенціарної служби з Херсонщини судитимуть за державну зраду

11 Квітня 2023, 15:38

Ілюстрація: відкриті джерела.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно п’яти колишніх працівників виправної колонії та одного співробітника слідчого ізолятора за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що обвинувачені перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонщини, добровільно погодились обійняти посади в незаконно створених правоохоронних органах, що увійшли до «федеральної служби виконання покарань» рф та діяли за законами країни-агресора.

Двоє з них стали так званими «заступниками начальника управління служби виконання покарань Херсонської області», троє працевлаштувалися в «Північну виправну колонію № 90»  на посади «заступника начальника з виховної роботи», «начальника відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв’язку та інформатизації», «старшого оперативного чергового».

Ще один обвинувачений залишився працювати в захопленому окупантами СІЗО, яке використовувалось для незаконного ув’язнення місцевого населення на псевдопосаді «старшого оперуповноваженого оперативного відділу».

Усі обвинувачені виконували злочинні накази та розпорядження російських окупантів і за це отримували зарплатню у рублях.