Підконтрольний РФ суд у Криму розгляне апеляційну скаргу громадянської журналістки Ірини Данилович 2 травня 2023 року

17 Квітня 2023, 13:06

Ірина Данилович. Фото: "Кримський процес".

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 2 травня 2023 року розгляне апеляційну скаргу на вирок громадянській журналістці Ірини Данилович.

Про це повідомляє “Кримський процес” із посиланням на окупаційний Верховний суд Криму.

Як зазначають правозахисники, справу передано “судді” Наталії Гребенниковій, щодо якої Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за статтею “Державна зрада”.

“Цей факт може вплинути на незалежність та неупередженість суду при розгляді апеляційної скарги”, – йдеться в повідомленні.

Підконтрольний Росії Феодосійський міський суд не дав Ірині Данилович повністю ознайомитися з протоколами судових засідань та підготувати заперечення щодо них. Її кримінальну справу вже передано до апеляційної інстанції.

Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини “судді” Наталії Кулінської, яка оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти журналістку до лікарні.

28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд (“суддя” Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук.