Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі за репост публікації Стремоусова про Херсон

01 Квітня 2023, 12:29

Приморський районний суд міста Одеса виніс вирок чоловіку, котрий через соцмережі активно виправдовував російську агресію щодо України та зробив репост допису Кирила Стремоусова, в якому той називав Херсон – російським містом.

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових справ

Нам вдалось установити особу засудженого. Ним виявився житель міста Южне Одеської області, 57-річний Леонід Борис. Чоловік народився в Росії та мав одразу 2 паспорти – російський та український.

Леонід Борис.

За матеріалами суду, 1 травня 2022 року Леонід Борис розмістив уподобання (репост) на своїй сторінці в російській соцмережі “Одноклассники” з цитатою херсонського колаборанта Кирила Стремоусова.

Ми знайшли сторінку чоловіка в соцмережі “Одноклассники” і на ній справді присутній цей репост.

Окрім допису Стремоусова, сторінка засудженого рясніє від публікацій у підтримку дій президента росії та російської армії у війні з Україною. 

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 436-2 Кримінального Кодексу України “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”. 

Леоніда Бориса було засуджено до 5 років позбавлення волі за цією статтею, проте суддя звільнив його від  відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном у 3 роки. Крім того, засуджений має сплатити 4719 гривень судових витрат. А ось російському паспорту Бориса пощастило менше – суд ухвалив рішення знищити цей документ.