Через замінування, сільгоспугіддя на звільнених територіях можна буде засіяти лише на 30-40% – Мінагрополітики

06 Березня 2023, 18:24

Ілюстрація: відкриті джерела.

Міжвідомча урядова робоча група затвердила план гуманітарного розмінування звільнених територій. Йдеться про сільськогосподарські площі Миколаївської, Херсонської та Харківської областей, які перебували у тимчасовій окупації. За попередніми підрахунками експертів, приблизно 30-40% цих земель можна буде засіяти після проведення робіт з розмінування.

Про це інформує “Урядовий портал” з посиланням на повідомлення першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

Він зазначив, що за попередніми розрахунками, 30-40% площ цих територій можна буде очистити і засіяти. За іншими прогнозами, йдеться про 50-60%. Однак більш чітка ситуація з точки зору весняної посівної кампанії буде зрозуміла наприкінці березня.

“Ми звернулися до міжнародних партнерів по допомогу щодо надання нам спеціального обладнання — самохідних машин для розмінування. Є ціль — максимально встигнути розмінувати ці території не пізніше середини травня. Поки що в межах посівної. Усе залежатиме від темпу надходження відповідного обладнання”, — зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, крім Херсонщини і Харківщини, ще є досить інтенсивне мінування на Миколаївщині, перш за все, в межах Снігурівської громади. Також є часткова проблематика на Запоріжжі, Донецькому, Луганському напрямках. “Наразі з точки зору тих площ, які можуть бути доступні для посівної, це лише Миколаївська, Херсонська та Харківська області. Є ризик, що близько півмільйона гектарів може бути незасіяне саме через проблематику мінування агрессором”, — зауважив Висоцький.

Перший заступник Міністра агрополітики також запевнив, що в Україні немає проблем із посівним матеріалом. “З урахуванням специфіки географії вирощування насіння, наразі дефіциту посівного матеріалу не передбачається. Розвиток насінництва у нас сконцентрований на півдні Житомирщини, Черкащині, Полтавщині, Дніпропетровщині, Одещині. Всі ці регіони були під контролем України, відповідно там змогли всі посіяти селекційні матеріали і зібрати врожай”, — підкреслив Тарас Висоцький.

Раніше повідомлялось, що на Херсонщині вже розмінували понад 3 тисячі гектарів територій.