На Херсонщину та Миколаївщину доправили більше тисячі мобільних будинків

24 Березня 2023, 16:50

ЄС передає мобільні будинки до Миколаївської та Херсонської областей. Вони призначені для проживання внутрішньо переміщених осіб, які втратили житло або були евакуйовані із зони бойових дій.

За інформацією Офісу Омбудсмана, на Миколаївщину доправили 500 таких будинків, на Херсонщину – 600.

Здебільшого їх встановлюватимуть на власних присадибних земельних ділянках громадян на період відновлення пошкодженого або зруйнованого майна. Також розглядається питання облаштування Пунктів Незламності в громадських місцях.

Мобільні будинки можна адаптувати як для теплої, так і для холодної погоди. Вони багатофункціональні: конструкції дозволяють переобладнати їх у більші модулі й застосовувати як спільні кухні, дитячі зони, медичні кабінети, гуманітарні пункти тощо. До будинків додатково надають ліжка з матрацами, постільну білизну та електрообігрівачі.

Перші вантажі вже відправили п’ятьом тергромадам Миколаївщини: Чорноморській, Шевченківській, Галицинівській, Снігурівській та Первомайській. На Херсонщині почали встановлювати перший мобільний будинок у селі Посад-Покровський, на території зруйнованої садиби одного з місцевих мешканців.

Така допомога надається завдяки Координаційному центру ЄС з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) та Шведській службі цивільного захисту (MSB). Окрема подяка МЗС та Представництву України в ЄС, які надають підтримку в налагодженні відповідної комунікації.

Як повідомлялось, на вільній території Херсонської області понад 50 сіл майже повністю зруйновані окупантом.