Херсонський спортсмен-веслувальник, що втік до росії, намагається випросити грошей у місцевих чиновників

29 Березня 2023, 12:28

Веслувальник-колаборант Олександр Нагребельний, що втік до росії, намагається випросити у місцевих чиновників обіцяні йому соцвиплати. Спортсмен зараз живе та продовжує тренуватися у Краснодарі, виступаючи за веслувальну команду цього міста. Проте життя на росії складається для нього не так вже й райдужно, тож Нагребельний змушений ходити на зустрічі з місцевими депутатами, випрошуючи у них гроші.

Про це самі російські чиновники повідомляють у своїх соцмережах.

Олександр Нагребельний – срібний призер чемпіонату Європи з академічного веслування 2019 року. Під час  окупації Херсона він активно співпрацював з росіянами та, як самі вони зазначають, “зустрів початок СВО у рідному місті та беззастережно підтримав росію”.

Наприклад, Нагребельний брав участь у марафоні, що організували окупанти до “Дня російського прапора” 22 серпня 2022 року. Тоді він, виступаючи у футболці з символікою срср, зайняв у змаганнях підсумкове третє місце, а журналісти місцевого проросійського видання підвищили його до “призера чемпіонату Світу”, а не Європи.

Нагребельний під час нагородження призерів російських змагань у футболці з символікою срср.

У подальшому Нагребельний брав активну участь у майже всіх заходах росіян в окупованому Херсоні, що були так чи інакше пов’язані зі спортом. “Хочу, щоб у Херсоні “цвіла та пахла” здорова нація!” – аргументував свою позицію спортсмен. Одним з таких заходів став, наприклад, “майстер клас” із боксу, що проводили в Херсоні також “чемпіони світу” із так званої “ДНР”.

Олександр Нагребельний на майстер-класі від ДНРівських боксерів.

Пізніше Нагребельного було помічено на відкриттях спортивних майданчиків в окупованому обласному центрі, де він усіляко вихваляв росіян. Херсонська федерація академічного веслування навіть присвятила Олександру окремий допис у соцмережі, зазначивши, що “у той час, коли справжні українські веслярі-академісти і спортсмени інших видів спорту захищають свою рідну Україну… це чмо “устанавливает турники, клетки и площадки, которых не было всю его жизнь” та агітує за расію”. Сам Олександр у особистих повідомленнях закликав своїх колег, котрі виїхали з окупованого міста, дякувати росіянам за те, що ті їх не вбили.

Про долю Олександра після звільнення українськими військовими Херсона нічого не було відомо, аж поки 28 березня 2023 року росіяни не “засвітили” його у Краснодарі. Цього дня Нагребельний прийшов на прийом до місцевого депутата задля “прискорення надання йому соціальних гарантій”, тобто, попросив грошей. За словами російських ЗМІ, сам спортсмен вже є членом збірної Краснодару з академічного веслування та виступає за росію. Про це свідчать і протоколи останніх регіональних змагань серед краснодарських веслувальників:

Тож ані титулованість спортсмена, ані його відданість ідеям “русского міра” не допомогли поки що Олександру Нагребельному отримати від росіян обіцяні виплати. Окупанти самі визнають, що “питання соціального забезпечення спортсмена поки остаточно не вирішені”,  хоча й наголошують, що “для нього створюються всі умови”. Та й про виступи на міжнародних змаганнях Нагребельний поки що може забути, адже спортсменів з рф до них не допускають.

Нагребельний намагається випросити грошей у краснодарського депутата.