В російському театрі презентували спектакль про колаборанта Кирила Стремоусова

01 Лютого 2023, 11:19

Музичний театр в російському місті Омск презентував виставу “Записки СВОїх”, у якій розповідається про загиблих українських колаборантів та бойовиків так званих ЛНР/ДНР. Одним з головних персонажів цієї “вистави” став херсонець – зрадник Кирило Стремоусов, якого, як виявилось, росіяни вважають “героєм”.

Актор Михайло Дергільов на репетиції вистави про Стремоусова.

Окрім добре відомого херсонцям Стремоусова, у виставі також будуть задіяні персонажі бойовиків ЛНР/ДНР “Мотороли” та “Гіві”, голови невизнаної республіки Олександра Захарченка і теоретика “русского міра”, росіянки Дарії Дугіної.

Головні “герої” вистави “Записки СВОїх”.

Вистава є моноспектаклем, тобто, ролі всіх персонажів, у тому числі і Стремоусова, зіграє один актор, а саме омчанин Михайло Дергільов. Під час вистави Дергільов буде не просто зображати загиблих прихильників “русского міра”, а й співатиме пісні Володимира Висоцького і Булата Окуджави.

Актор відзвітував у соцмережі, що прем’єра пройшла вдало, хоча і не зазначив кількість присутніх глядачів. “Слава Богу! Здійснилося! Світла пам’ять нашим Героям! Дякую всім, хто допомагав! Ми це зробили!”, – написав актор та виклав фото з першої вистави. 

Михайло Дергільов на прем’єрі вистави “Записки СВОїх”.

Також актор, що зіграє, крім інших персонажів, і Стремоусова, вважає, що бойовики псевдореспублік та загиблі колаборанти мають стати взірцем для російської молоді. “Я сподіваюся, що для молоді, яка прийде на мої спектаклі, ці приклади стануть орієнтирами в житті – в тому, що треба чинити по совісті та честі”, – зазначив Дергільов. 

Прем’єра вистави відбулась 31 січня 2023 року. Наступна дата показу досить символічна – 24 лютого. Квиток на п’єсу про українських зрадників коштує від 300 російських рублів. Для найбідніших росіян, що також хочуть потрапити на виставу про “Моторолу” та Стремоусова, є можливість придбати квиток у розстрочку терміном до 90 діб.

Нагадаємо, що колаборант Кирило Стремоусов, котрий займав кілька посад у так званій окупаційній “адміністрації” регіону, загинув 9 листопада внаслідок автомобільної катастрофи на Херсонщині. Пізніше росіяни нагородили його посмертно орденом “За мужність”.