Швейцарська компанія-виробник машин для розмінування допоможе з очищенням звільнених територій України від вибухонебезпечних предметів

02 Лютого 2023, 15:34

Ілюстративне фото: Global Clearance Solutions.

Представники Мінреінтеграції та ДСНС провели зустріч із генеральним директором швейцарської компанії-виробника механізованих засобів розмінування Global Сlearance Solutions (GCS). Швейцарія надасть допомогу Україні в очищенні звільнених територій від вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Міжнародні партнери заявили про наміри допомогти з оснащенням піротехнічних підрозділів ДСНС і Державної спеціальної служби транспорту механізованими засобами розмінування. А також відкрити у Києві офіс компанії, що дасть змогу проводити технічне обслуговування машин виробництва GCS.

Під час зустрічі швейцарським партнерам запропонували започаткувати співпрацю в межах діяльності Координаційного штабу з питань деокупованих територій і Національного органу з питань протимінної діяльності.

Результатом такої співпраці має стати цільове залучення машин для очищення від мін і нерозірваних боєприпасів локацій, які відповідають за життєзабезпечення цивільного населення.

Також з цією метою між Мінреінтеграції та Global Сlearance Solutions розпочато підготовку до укладення Меморандуму.

Залучення механізованих засобів розмінування допоможе значно прискорити очищення ДОТ, забруднених вибухонебезпечними предметами. Адже, за попередніми оцінками експертів, загальна площа звільнених територій, ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами, станом на січень 2023 року становить 108 тисяч квадратних кілометрів.