Російські ЗМІ поширили фейк про відведення військ ЗСУ з Бериславського району

15 Лютого 2023, 12:25

У деяких російських пабліках 14 лютого з’явилась інформація, що українські війська нібито залишають частину Бериславського району, готуючи ці території до здачі. Також зазначається, що разом з відведенням українських військ ці села залишає і проукраїнське населення. Проте інші медіа окупантів фактично спростували цей фейк, повідомивши, навпаки, про укріплення позицій ЗСУ на правому березі Каховського водосховища.

Дудчани, Качкарівка – ворог вивів звідти практично всі сили. Також почалась евакуація лояльної до української влади частини населення”, – зазначає російський Телеграм-канал “Южный регион”.

За словами росіян, такі процеси пов’язані з рішенням української влади “здати” правобережжя Херсонщини. Також зазначається, що моряки Чорноморського флоту рф вже готові десантуватись у зазначені населені пункти та встановити над ними свій контроль.

За підтвердженням або спростуванням цієї інформації ми звернулись до жителів села Дудчани. І вони, звісно, цю інформацію росіян повністю заперечили.

Жодного відводу військ ані з Дудчан, ані з інших населених пунктів Бериславського району ми не помітили, як і якоїсь там “евакуації”. Так, люди досить часто виїжджають з сіл поблизу водосховища, але не через те, що ЗСУ збираються залишити ці населені пункти, а тому, що росіяни їх періодично обстрілюють”, – розповіла кореспондентам “IPC-Херсон” жителька Дудчан.

Крім того, окупанти самі спростували свою ж інформацію. Проросійський телеканал “Таврія” 14 лютого опублікував сюжет про те, що українські військові постійно намагаються висадити десант поблизу населеного пункту Горностаївка, що знаходиться на лівому березі Каховського водосховища.

“На правому березі, навпроти Горностаївки, українські військові укріплюються, постійно намагаючись переправитись через водосховище”, – зазначають російські пропагандисти з “Таврії”.

Зазначимо, що на протилежному від Горностаївки березі Каховського водосховища знаходяться саме Дудчани та Качкарівка які, за словами росіян, ЗСУ покинули. Таким чином, окупанти самі ж спростували свій же фейк про відведення з Бериславського району українських військових.