У боях на Херсонщині загинув росіянин – ветеран легендарної радянської “9-ї роти”

25 Січня 2023, 12:55

У боях за правобережжя Херсонщини загинув росіянин Олександр Артем’єв, що, за словами окупантів, під час війни в Афганістані служив у культовому для них підрозділі “9-та рота”. Українські військові ліквідували Артем’єва ще восени, проте інформація про його загибель з’явилась у російських соцмережах нещодавно.

“Ветеран Олександр Артем’єв, який воював у складі знаменитої 9-ї роти в Афганістані, загинув під Херсоном. 56-річний росіянин у серпні вирушив добровольцем до зони проведення спеціальної військової операції (СВО). Він був смертельно поранений в одному з боїв, рятуючи товариша”, – зазначають російські ЗМІ. 

Олександр Артем’єв перед відправкою на Херсонщину. Фото: соцмережа “Одноклассники”.

“9-та рота” – підрозділ радянської армії, який росіяни вважають взірцем стійкості та хоробрості. Ця слава за 9-ю ротою закріпилась після бою в січні 1988 року на висоті 3234 м поблизу афганського міста Хост. За даними з російських джерел, тоді рота у складі 39 радянських солдат втримала висоту під час штурму її кількома сотнями афганців. У бою 6 військових СРСР загинули  і ще 28 отримали поранення різного ступеню важкості. Ймовірно, серед них був і Олександр  Артем’єв, хоча ЗМІ окупантів і не уточнюють, чи брав він участь у тому бою.

У 2005 році на основі цих подій російським режисером Федором Бондарчуком було знято фільм “9 рота”.

Зважаючи на те, що Артем’єв пішов воювати проти України добровольцем у серпні, а загинув вже у вересні, ветеран Афганістану та колишній військовослужбовець легендарного радянського підрозділу зумів протистояти ЗСУ на Херсонщині менше двох місяців.