Шахраї виманюють гроші у жителів Херсонщини під виглядом допомоги

13 Січня 2023, 17:10

На Херсонщині не втрачають «популярності» шахрайства з соціальними виплатами. Зловмисники в різних месенджерах розміщують оголошення про надання різного роду соціальної або благодійної допомоги. Потенційні жертви шахраїв переходять за вказаними посиланнями та вводять свої особисті дані. Таким чином аферисти отримують доступ до карткових рахунків, з яких знімають усі кошти. 

На це звернули увагу в поліції Херсонської області.

Так, напередодні в поліцію звернулася 64-річна мешканка Корабельного району. Вона розповіла, що невідомий зловмисник під приводом надання грошової фінансової допомоги шахрайським шляхом заволодів з банківської картки жінки грошима в сумі 14898 грн. Цього ж дня в поліцію зателефонував й 61-річний житель Суворовського району. Він повідомив, що в одному з месенджер-каналів побачив посилання на отримання допомоги від однієї з міжнародних організацій. Чоловік перейшов за посиланням і вказав реквізити своєї банківської картки. А через деякий час з його картки були списані гроші в сумі 60 тисяч гривень.

Поліція закликає громадян бути пильними та обережними.

“Ні в якому разі не повідомляйте невідомим громадянам особистих даних, CVV-код та термін дії банківської картки. Якщо ви все таки стали жертвою шахрайства, терміново телефонуйте до поліції за номером 102”, – наголосили правоохоронці.

Крім того, актуальності не втрачає й схема з дзвінком від “представників банку”. Зокрема, в поліцію звернувся 64-річний мешканець Таврійського мікрорайону. Чоловік розповів, що йому на мобільний телефон подзвонив незнайомець і представився працівником одного з банків. В ході розмови довірливий херсонець надав співрозмовнику реквізити своєї банківської картки і після цього з неї кількома транзакціями були зняті 52034 грн.