Жителю Чорнобаївки повідомлено про підозру в держзраді

24 Грудня 2022, 14:10

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Чергового колаборанта було затримано. Ним виявився житель Чорнобаївки, який під час окупації роздавав російську гуманітарну допомогу та закликав місцевих брати участь у псевдореферендумі. За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури затримано та повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору мешканцю с. Чорнобаївка (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

За даними слідства, під час окупації Херсонщини, підозрюваний, співпрацюючи з окупаційною владою рф добровільно обійняв посаду так званого «директора комунального предприятия ВГА Чернобаевской сельской ТГ Херсонского района Херсонской области».
Як «керівник» комунального підприємства він почав активно виконувати покладені на нього завдання та всіляко допомагав окупантам орієнтуватися на місцевості, надавав інформацію про інфраструктуру та наявні об’єкти з продовольством.
Він забезпечував зберігання та роздачу так званої «російської гуманітарки» місцевим мешканцям, при цьому виправдовував збройну агресію російської федерації. Також підозрюваний розповсюджував агітаційні матеріали та закликав жителів брати участь у псевдореферендумі щодо виходу області зі складу України та приєднання до територій рф.
Наразі за клопотанням прокурора підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою, без альтернативи внесення застави.