Чергові воєнні злочини росіян: прокуратура фіксує наслідки екоциду на Херсонщині

10 Грудня 2022, 19:32

Фото: Херсонська обласна прокуратура, Facebook.

Прокуратура розслідує чергові наслідки збройної агресії рф проти України. Так, у Чорнобаївці Херсонської області був зафіксований факт масового мору птахів на сільськогосподарському підприємстві через злочинні дії російських військових.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу, що може спричинити екологічну катастрофу (ст. 441 КК України – екоцид).
За даними слідства, у березні 2022 року внаслідок збройної агресії рф проти України та масового обстрілу ворожими військами смт. Чорнобаївка без електропостачання залишилася одна з найбільших та найсучасніших місцевих птахофабрик. Через окупацію ворожими військами територій Херсонщини підприємство не мало можливості годувати птахів та підтримувати санітарний режим, у результаті чого загинула переважна більшість курей.
До початку повномасштабного вторгнення підприємство налічувало понад 4 мільйони курей.
Ураховуючи, що внаслідок дій представників країн -агресора могло відбутися бактеріальне зараження значної території, правоохоронці провели на підприємстві слідчі дії.
У ході огляду на території птахофабрики виявлено місце захоронення загиблої птиці – котлован глибиною близько 3м площею 1880 м². Крім цього, виявлено, що частина загиблої птиці перебуває у пташниках.

Фото: Херсонська обласна прокуратура, Facebook.

Під час огляду відібрано необхідні зразки для з’ясування впливу указаної події на навколишнє природне середовище.
Наразі прокуратурою ініційовано проведення необхідних досліджень, зазначають у відомстві.