МЗС України закликає міжнародну спільноту запровадити нові санкції проти росії через депортацію українців з ТОТ

04 Листопада 2022, 10:18

Ілюстрація: відкрите джерело з Мережі.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує російську федерацію за здійснення депортації українських громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях в Херсонській та Запорізькій областях України, та закликає міжнародну спільноту до запровадження нових санкцій проти держави-агресора.

Про це йдеться у відповідному зверненні МЗС України.

Зокрема, російська окупаційна адміністрація розпочала масове примусове переміщення жителів лівобережної Херсонщини, насамперед Скадовського та Каховського районів, на територію тимчасово окупованого Криму або в рф. Аналогічні депортації росія здійснює також в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях, а також в Криму.

На тлі депортацій також циркулюють тривожні повідомлення про мінування російськими військами Каховської ГЕС, підрив якої може спричинити масштабну техногенно-гуманітарну катастрофу.

“Такі дії Росії грубо порушують міжнародне право. Відповідно до статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, державі-окупанту забороняється здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом.

Депортація жителів тимчасово окупованого півдня супроводжується пограбуванням російськими окупантами промислових, інфраструктурних, культурно-освітніх та медичних закладів, а також приватних будинків і квартир.

Завдання Росією масштабних гуманітарних страждань безвинним дітям, жінкам та літнім людям є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, а також Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Закликаємо міжнародну спільноту засудити РФ за примусове переміщення мешканців півдня України, запровадити проти Росії нові санкції, а також посилити військову допомогу Україні задля звільнення її тимчасово окупованих територій“, – йдеться у повідомленні.