Українська влада закликає херсонців не піддаватись на провокації через «евакуацію», яку почали окупанти з правого берега Херсонщини

19 Жовтня 2022, 20:26

Мешканці Херсона, яких окупанти переміщують на лівий берег Херсонщини, 19.10.2022 Фото: Facebook Юрій Соболевський

У Херсонській військовій адміністрації закликають мешканців окупованого Херсону зберігати спокій, залишатися на місцях та не піддаватись на провокації через «евакуацію», яку 19 жовтня почали окупанти з правого берега Херсонщини під приводом того, що ЗСУ нібито збираються обстрілювати Херсон, а також підірвати греблю на Каховській ГЕС.

СМС-повідомлення, які розіслали окупанти із закликом до негайного виїзду з правого берега Херсонщини, викликали подекуди панічні настрої серед жителів обласного центру. Крім того, паніку розганяють і відповідні сюжети про «переселення» людей, які розміщують російські пропагандистські медіа-ресурси. В них йдеться про те, що людям після переправи на лівій берег Дніпра, пропонуватимуть подальший виїзд до окупованого Криму чи на територію РФ.

«У людей панічні настрої від самих СМС-повідомлень, які вони отримують. Накручується ситуація, і люди бентежаться. Хоча намагаємося їх заспокоїти. ЗСУ не будуть знищувати українське населення. Треба зберігати спокій і залишатися кожен по своїх домівках, бо Херсон – це Україна», – заявила у коментарі Центру журналістських розслідувань начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.

Вона звернула увагу на маніпулятивність закликів окупантів, їхні примарні обіцянки виділити житло в Росії для жителів Херсонщини.

«Ми знаємо, яка ситуація була у Луганську, Донецьку, як вони це робили, не виключено, що вони таким чином хочуть витіснити наше населення, й невідомо, кого завезти на ці місця, у квартири, домівки, й взагалі що вони хочуть з ними робити. Абсурдна ситуація в тому, що якийсь там російський міністр каже, що людям будуть надавати житло. Вибачте, їм самим ніде жити, нікуди у вбиральню сходити, бо вбиральні нема! А саме переселенцям з Херсонщини буде житло. Ганебна ситуація. Закликаю всіх людей, залишатися у місті і не вірити у ці всі ці заяви, які не мають юридичного підґрунтя, якісь хворі уяви у голові у [Володимира] Сальдо», – сказала Лугова.

Водночас вона закликала херсонців, які залишаються в окупованому місті, все ж таки мати запаси їжі та води, а також подбати про укриття.

«Ми звикли, що вони (окупанти – ред.) все перекручують, створюють картинку, малюють негатив, а потім перекидують відповідальність на Збройні сили України, на українську владу», – зазначила начальниця Херсонської ВА у відповідь на заяви росіян про те, що ЗСУ нібито готується завдати удару по Херсону.

За її словами, люди, які залишились у місті, не погоджуються на таку «евакуацію» від росіян, такої масовості, як зображують пропагандисти немає.

Не бажають «переселятися» й мешканці сусідньої з Херсоном Дар‘івської громади. Мешканці Токарівки, Дар‘івки, Микільського Херсонського району теж отримали повідомлення про термінову евакуацію з Херсонської області до Росії. Вранці 19 жовтня окупанти нагнали до сіл колонни автобусів, але до них мало хто підходив, бо мешканці ховаються.

«Ми всі налякані і не знаємо, що робити. Місцеві колаборанти лякають людей тим, що ЗСУ бомбитимуть правий берег і при заході в села будуть розстрілювати всіх підряд. Доступу до інформації у багатьох нема, бо інтернет дуже поганий. Ми ховаємося, щоб нас не тягнули до автобусів. Ми не хочемо в Росію», – розповів Центру журналістських розслідувань на правах анонімності мешканець Микільського.

Як повідомлялось, 18 жовтня командування російських окупаційних військ та колаборанти заявили про підготовку до переміщення жителів Херсона та правобережних районів окупованої Херсонщини на лівий берег Дніпра. Не виключено, що окупанти хочуть підірвати греблю Каховської ГЕС та затопити правобережну територію, намагаючись зупинити наступ українських Збройних Сил. При цьому рашисти заздалегідь почали обвинувачувати Україну в намірі зруйнувати греблю.

З 19 жовтня окупанти закрили в’їзд на правобережну частину Херсонської області та примусово переміщують мешканців на правий берег Дніпра . Окупаційні «органи влади» вже переїжджають з Херсона на лівий берег Дніпра.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter