На Херсонщині триває відновлення звільнених територій – Мінреінтеграції

02 Жовтня 2022, 13:07

Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Звільнених від російської окупації територій стає дедалі більше, тож уряд розробив і втілює стратегію реінтеграції деокупованих населених пунктів України. Це поетапний процес.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Минулого тижня віцепрем’єр Ірина Верещук відвідала Херсонщину з робочим візитом. За її словами, на сьогодні до 40% житла в повернутих селах зруйновано чи пошкоджено. Не всюди є електро-, газо- та водопостачання. Напередодні зими постало питання: чим обігрівати будинки? Не вистачає ліків, продуктів, теплих речей на зиму.

У Мінреінтеграції також зазначили, що початок відновлення звільнених територій – у підтримці кожної сім’ї, що там живе та потребує допомоги. Зокрема, жителі отримають гуманітарну, фінансову допомогу, продукти, ліки, паливо. Вже з наступного тижня у звільнених селах Херсонщини почнуться роботи з поновлення мереж електроживлення, буде організована доставка дров для опалення осель.

У звільненій Кочубеївці найближчим часом відновиться робота відділення Укрпошти, запрацює банківській термінал. А вже з наступного тижня розпочнеться виплата пенсій. Вирішене також питання з первинною медичною допомогою: у селі запрацюють бригади екстреної допомоги. Для зручного сполучення з населеним пунктом найближчим часом проведуть ямковий ремонт ділянки автодороги Кочубеївка – Кривий Ріг.

Ще в одному звільненому населеному пункті ХерсонщиниВископіллі – наступного тижня розпочнуть відновлювати мережі електроживлення. Туди також доставлять дрова та пічки для опалення осель.

Мінреінтеграції активно залучає міжнародних партнерів до проєктів з надання мешканцям звільнених територій фінансової допомоги, а також допомоги опалювальним паливом на зимовий період.

Раніше повідомлялось, що окупанти вводять нові правила для виїзду з Херсонщини на підконтрольну ЗСУ територію.