Сумнозвісну херсонську колаборантку Кузьміч судитимуть за співпрацю з російськими окупантами

10 Вересня 2022, 11:54

На фото: Тетяна Кузьміч під час судового процесу над нею, 2021 рік.

На Херсонщині судитимуть чергового колаборанта за співпрацю з російськими окупантами та впровадження на тимчасово окупованій території Херсонської області стандартів освіти країни-агресора.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

“Херсонською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишньої викладачки Херсонської академії безперервної освіти за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, підозрювана, маючи досвід у сфері освіти, заручившись підтримкою представників держави-агресора, зайняла посаду так званого начальника «департаменту освіти і науки військово-цивільної адміністрації Херсонської області».
На займаній посаді жінка закликає місцевих освітян працювати під новим керівництвом представників країни-агресора, відмовитись від української мови та впроваджує на тимчасово окупованій території Херсонщини стандарти освіти РФ.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління СБУ в Херсонській області.
Обвинуваченій загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна“, – йдеться у повідомленні відомства.