“Суд” у Криму відхилив апеляцію у справі журналістки Ірини Данилович

08 Вересня 2022, 17:08

Фото: Оперативне Командування "Південь".

“Верховний суд Криму” відхилив апеляційну скаргу у справі громадянської журналістки Ірини Данилович на утримання під вартою.

Відповідне рішення ухвалила суддя Юлія Цораєва, повідомляє ініціатива “Кримський процес”.

При цьому на засідання пустили обмежену кількість слухачів, саму Ірину Данилович доставили під конвоєм.
Захист під час засідання наполягав на обранні для журналістки м’якшого запобіжного заходу на час судового слідства, а прокурор наполягав на продовженні тримання під вартою. Розгляд скарги зайняв 45 хвилин.Чергове засідання по суті пред’явленого Ірині Даниловичу звинувачення відбудеться у жовтні у “міському суді” Феодосії.

Як повідомлялось, в окупованому Криму “Феодосійський міський суд” розпочав розгляд кримінальної справи по суті щодо громадянської журналістки Ірини Данілович. Її обвинувачують у незаконному зберіганні вибухівки у футлярі від окулярів.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу. Формально запобіжний захід їй обрали лише 7 травня. Із залученням «державного адвоката» за призначенням усупереч тому, що її адвокат вісім днів проводив її пошуки, зокрема в ФСБ та в адвокатській палаті півострова.
  • «Київський районний суд» Сімферополя 5 липня продовжив на два місяці – до 6 вересня – запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для громадянської журналістки Ірини Данилович.

    Співробітники ФСБ погрозами змусили Ірину Данилович підписати чисті аркуші паперу, нібито, в обмін на звільнення з під варти. Після цього її відвезли до «суду», який заарештував її за підозрою «у незаконних діях з вибуховими речовинами».