Переселенці з Херсона у Тернополі майструють буржуйки для українських захисників

28 Вересня 2022, 12:56

Фото: Олександр Кобець, Facebook.

Херсонці Олександр Кобець і Тетяна Шкодівська приїхали до Тернополя у перші дні повномасштабного вторгнення рф в Україну і одразу почали займатися волонтерською справою – допомагали переселенцям, возили гуманітарну допомогу в деокуповані території. Наразі волонтери майструють буржуйки для українських захисників, адже наближається зима і військовослужбовці потребуватимуть їх, перебуваючи у суворих погодних умовах на фронті.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Херсонець Олександр Кобець завантажує автомобіль матеріалами для буржуйок. Чоловік каже, що майструватиме їх власноруч.

На фото: Олександр Кобець. Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль.

“Закупили матеріали для виготовлення буржуйок, які поїдуть для наших хлопців в ЗСУ. На південь України, на північ України, на схід, в ті регіони, в ті райони, де ведуться бойові дії. Наші хлопці боряться за нашу незалежність”, – розповідає Олександр.

Олександр Кобець виїхав з Херсонщини 24 лютого, коли почали обстрілювати ракетами Чорнобаївку.

На Херсонщині чоловік очолював громадську організацію “Асоціація української миротворчої школи”. Разом із колегою Тетяною Шкодівською діяльність організації продовжили на Тернопільщині. У березні тут започаткували програму “Згуртованість та допомога внутрішньо переміщеним особам”.

“Переїхавши, трохи оговтавшись, ми вирішили, що треба допомагати таким, як ми – внутрішньо переміщеним особам. Кожен має різні потреби. Ми займалися різними справами з березня. Це були і гарячі обіди, і доставка засобів гігієни. Доставляли в громади Тернопільської області. Вирішили, що хлопцям на передову, там багато наших хлопців, з різних регіонів, там теж холодно, їх треба зігрівати, не тільки нашою підтримкою, а й фізичне тепло Ми вирішили створювати такі буржуйки. Щоб хлопці грілися і мали елемент тепла такий”, – розповіла херсонка, координаторка гуманітарної програми “Асоціації української миротворчої школи” Тетяна Шкодівська.

На фото: Тетяна Шкодівська. Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль

Олександр з Тетяною придбали автомобіль та почали возити гуманітарну допомогу в окуповані регіони. А в Тернополі біля Катедрального собору роздавали речі першої необхідності переселенцям.

“Ми за місяць зібрали кошти та придбали бусик. Це був фантастичний збір. Нам допомагали як українські партнери, так із-за кордону. Ми в Миколаїв доставили більше 12 тонн питної води, дуже багато ліків. На тимчасово окуповану територію Херсонщини ми доставили 350 продуктових наборів Не знаю, як ми це зробили, бо це зробити було нереально. Але туди були продуктові набори доставлені. Люди мали їжу. Ті хто не може купити її. Також на Херсонщину ми доставляли ліки. Коли щось треба було доставляти на тимчасово окуповані території, нічого складнішого в житті я не бачив”, – каже Кобець.

Волонтери за роботою. Фото: Олександр Кобець.

Олександр Кобець каже, що у жовтні волонтери “Асоціації української миротворчої школи” розпочнуть новий соціальний проєкт – гарячі обіди для переселенців в Тернополі. Працюватиме тут, поки Херсонщина залишатиметься в окупації.