Компанія “Українські в’ялені помідори” з Чорнобаївки планує відновити виробництво на півдні України

27 Червня 2022, 12:55

Фото: Генштаб ЗСУ.

Засновник ТМ «Українські в’ялені помідори» Андрій Бігленко, який розвивав виробництво в’ялених томатів у нині окупованій Чорнобаївці, планує відновити підприємницьку діяльність на вільній території України.

Про такі плани він розповів ресурсу AgroPortal.ua.

«Ми хочемо відновити виробництво, зі мною моя команда — моя сім’я. У цю справу вкладено дуже багато часу, розуму та інвестицій, тому втрачати нічого не хочеться. У Чорнобаївці зараз залишилось все: обладнання, сировина, готова продукція, наш будинок і всі речі. Все, що можна було використовувати зараз для виробництва. Я дуже сподіваюсь, що нікуди воно звідти не дінеться. У нас же є знання та досвід», – зауважив підприємець.

Наразі Андрій із сім’єю активно шукають сировину — томати — потрібної якості та ціни. Це найважливіша частина виробництва й те, що визначає собівартість продукції. Наразі схиляються до рішення, що потрібно їхати в південні області — Миколаївську, Одеську, оскільки на Західній Україні альтернативи немає.

«Я вже зрозумів, які сорти тут є, але для мого виробництва вони не підходять. Ще мені рекомендують поїхати в Заліщики (Тернопільська область), але думаю, що якщо навіть за смаком і розміром знайду, то за вартістю аналогів херсонським немає. Розумієте, Заліщики — це лише одне село. На Херсонщині таких сіл, де масово вирощують помідори, — сотні», —розповів Бігленко.

Як повідомлялось, компанія “Українські в’ялені помідори” втратила все своє майно через війну, Андрій Бігленко з початком повномасштабної війни разом із родиною виїхав із Чорнобаївки.

Поки що більшість територій Херсонської області окуповані російськими військами. У регіоні сформовані окупаційні адміністрації, запущено мовлення російських телеканалів та радіостанцій. Однак в результаті вдалого контрнаступу захисників України на Херсонському напрямку окупанти втратили частину тимчасово захоплених територій. У різних районах області тривають бої.