Каховські підприємці не поспішають реєструватися в окупаційних «адміністраціях» попри погрози конфіскації товарів і майна

13 Червня 2022, 16:43

Прапор рф на площі Трудової Слави у Каховці Фото: crimea24.tv

У Херсонській області лише близько 1,3 тисячі суб’єктів господарської діяльності Каховки і Нової Каховки погодились працювати за правилами окупаційної адміністрації. На кінець 2021 року в цих двох громадах було зареєстровано близько 9 тисяч активних платників податків – фізосіб-підприємців і юридичних осіб.

Про це повідомляють джерела Центру журналістських розслідувань.

Оформленням дозволів окупаційної адміністрації на ведення підприємницької діяльності в Каховській громаді, за даними місцевих мешканців, займаються Віра Ігорівна Тельник, яка продовжує працювати на посаді спеціалістки відділу економіки Каховської міськради, і Ірина Вікторівна Павловська, яка працювала спеціалісткою відділу економіки та агропромислового розвитку Каховської райдержадміністрації.

«За право працювати вимагають сплачувати «податки» від 600 до 2100 гривень на місяць у залежності від виду діяльності. Гроші треба заносити до «адміністрації» готівкою. Багато підприємців цього дозволу не мають. Тому до них приходять якісь невідомі люди і погрожують конфіскувати весь товар. Хто вони є, яку владу представляють і які посади обіймають – називати відмовляються. Підприємці дуже налякані. Вони в Каховці зараз абсолютно не захищені, адже скаржитись нікому, а представники окупаційної влади здатні на все», – на умовах анонімності розповів підприємець з Каховської громади.

За словами місцевих, багато підприємців виїхали на підконтрольну уряду України територію і намагаються продати свій бізнес у Каховці, аби врятувати хоча б якусь частину вкладених грошей.

За останніми даними так званої «адміністрації» Каховки, працювати за правилами окупаційної влади погодились близько тисячі фізичних та юросіб: 404 приватних підприємця, 138 сільгоспвиробників, 53 підприємців з оптової бази «Мегаполіс», 69 – з на ринку «Гарант» і 266 – з ринку Херсонської облспоживспілки.

«Реєстрація суб’єктів господарської діяльності завершена. Щоб уникнути штрафних санкцій і конфіскації, прошу всіх терміново зареєструватися і оплачувати платежі», – повідомив у своєму телеграм-каналі так званий голова «адміністрації» Каховки Павло Філіпчук.

Він також зазначив, що нині триває процес формування «місцевого бюджету», однак цим займається не «ВЦА» Каховки, а російська федерація.

Не поспішають реєструватися в окупаційній «адміністрації» і підприємці Нової Каховки. За оприлюдненими наприкінці травня даними, тут отримали дозволи на ведення господарської діяльності лише 311 ФОПів і 33 юридичні особи.

Це мала частка від їхньої загальної кількості в цій громаді. За даними Новокаховської міськради, на кінець 2021 року тут було зареєстровано близько 5 тисяч суб’єктів малого підприємництва, які лише за перше півріччя 2021 року сплатили до місцевого бюджету 182 млн грн податків.

У Каховській територіальній громаді на кінець 2021 року було зареєстровано 8 471 активних платників податків – ФОПів і юридичних осіб. Тут працювали 11 промислових підприємств та 21 аграрне чи фермерське господарство.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, 28 квітня гауляйтер Каховського району Володимир Леонтьєв видав «розпорядження» про обов’язкову реєстрацію всіх суб’єктів господарської діяльності, які працюють на території тимчасово окупованого регіону. Усім представникам бізнесу окупанти висунули вимогу до 8 травня прибути за отриманнями «тимчасових дозволів». Пізніше термін подовжили до 15 травня, а потім ще до кінця місяця. За порушення цієї вимоги місцеві гауляйтери пригрозили санкціями і навіть конфіскацією майна.

Матеріал підготовлено ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.