9-травневий парад південних зрадників

12 Травня 2022, 10:56

Нав’язані російськими окупантами святкові дійства на півдні України пройшли досить скромно. Головним завданням організаторів було зібрати максимальну кількість людей на обмеженій території задля продукування пропагандистської картинки.

Так, наприклад, в Херсоні, замість ходи “безсмертного полку” центральними вулицями міста, як це було в доковідні роки, ця акція відбулась на невеликому відрізку Парку слави, протяжністю лише в кількасот метрів. 

Та й військових країни-агресора на 9-травневих дійствах тут було чи не більше ніж цивільних. Звісно, камери намагались не брати в кадр російських солдат, але  ось на цих фото видно, що, наприклад, святкову сцену в херсонському парку охороняють кількадесят озброєних окупантів. 

Загалом же  паради  окупантів 9 травня  стали свого роду камінг аутом для явних і прихованих колаборантів, які досі не дуже світили на публіку свою співпрацю із російськими загарбниками. 

У Мелітополі нарешті показався на люди шеф призначеної окупантами керівницею міста  Галини Данильченко  – Євген Балицький бізнесмен та депутат Запорізької обласної ради від Опозиційного блоку. 

Данильченко керує Мелітопольським заводом підшипників ковзання,  власниками якого є Євген Балицький та його батько. Телекомпанія, що належить Балицьким, почала транслювати російські програми з перших годин окупації Мелітополя.

Однак публічно Євген Балицький свою співпрацю з окупантами виявив лише у ці дні, а російські Z-ресурси називають Євгена Балицького керівником обласної військово цивільної адміністрації. 

З московського турне до Херсона повернувся  обвинувачений у державній зраді екснардеп Олексій Журавко, який   з 2014 року переховувався на росії і відпрацьовував на пропагандистських ресурсах.

Тож тепер Журавко піарить кримчанина Костянтина Книріка – номінального засновника агентства Ньюзфронт, в ефірах якого екснардеп отримав постійну прописку.

– До мене приїхав мій друг – Констянтин Книрик. Колись він був сепаратистом. Тепер він не сепаратист, а захисник моєї батьківщини! – розповідає Журавко на фоні 9-травневого Херсона. 

А ось у самопроголошеного голови Херсонської області Володимира Сальдо почались серйозні проблеми з пам’яттю. Він заявляє на камеру російським пропагандистам, що  минулі роки українська влада всіляко протидіяла бажанню херсонців відзначити 9 травня. За словами Сальдо, на святкування було накладено табу та навіть заборону покладати квіти до могили Невідомого солдата. 

А на цих кадрах також Володимир Сальдо з поплічниками в Парку слави на 9 травня у 2020 році.

А це вже  2021-й та знову ж таки Сальдо. Як бачимо, насправді, ніхто не чинить йому перешкод в покладанні квітів. Та росіяни ж тримають Сальдо не для того, щоб він говорив правду. 

Звичайно, карнавал червоного ганчір’я в Херсоні не міг відбутися без борця з ілюзорним фашизмом в Україні Кирила Стремоусова. Та на фоні більш досвідчених і професійних зрадників Кирило виглядав якось розгублено. 

Стремоусов повторює російську шаблонну маячню про заборону святкування Дня перемоги в Україні після 14 року, та в нас є кадри з тим же Кирилом під час ходи безсмертного полку в 2019-му. У той час він ще намагався прикидатися журналистом. 

В інших великих містах Херсонщини місцеві колаборанти також не оминули нагоди нагадати про себе. Так, наприклад, гауляйтер Нової Каховки Володимир Леонтьєв навіть влаштував у місті футбольний матч між місцевими футболістами та командою росіян. 

Це Тетяна Калиновська, заступник самопроголошеного голови Скадовського району Сергія Швайко. Сам вчорашній водій Швайко, вочевидь, людина дуже заклопотана, тому і відправив на мітинг з кількох скадовчан свою заступницю. 

Ренегатська влада вже легендарної Чорнобаївки не знайшла нічого краще, ніж демонтувати напередодні 9-го травня меморіальні таблички на честь загиблих в АТО земляків. Про це російським пропагандистам повідомив Юрій Турульов, колишній директор херсонського автовокзалу, а віднедавна – місцевий “смотрящий”. 

В інших, менш важливих для росіян  громадах Херсонщини, мітинги рішенням сільських голів були скасовано зовсім. У кількох громадах оголосили комендантську годину з 8 по 10 травня.  

Неординарно пройшов день в окупованій Новотроїцькій територіальній громаді. Хоч і під  наглядом окупантів, але заходи  відбувались з  українською символікою і  виконанням державного гімну України.

Російські ЗМІ, у свою чергу, всіляко намагались імітувати масовість святкування 9 травня на півдні України. Окупаційна влада навіть бідкалась через дефіцит “георгієвських” стрічок. Цю кризу вдалося вирішити, налагодивши стратегічні поставки георгіївських стрічок з Криму. 

Разом зі стрічками, з території тимчасово окупованого півострова поставили і їх носіїв, що продукували картинку масовості акцій. Окрім кримчан та колаборантів, до масовки долучились також херсонські маргінали, прихильники безкоштовної каші та горілки, і люди похилого віку. 

Загалом святкування на Херсонщині закінчилось вже за годину. За відсутності місцевих  артистів-колаборантів, херсонських пенсіонерів та  захмелілих кримчан розважав радянськими піснями ансамбль росгвардії з Ростова. 

Схожим видалось 9 травня і на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Основні наративи тут аналогічні – це й заборона київським “режимом” святкування цієї дати, і спільна історична спадщина і те, що росія на цих землях назавжди. 

У Маріуполі, де триває героїчна оборона Азовсталі, вирішили поставити свій рекорд довжини кольорового ганчір’я та пронесли містом 300-метрову георгіївську стрічку. У голові колони ніс це полотно очільник так званої днр Денис Пушилін. Окрім нього, “колорадку” тягнули інші підставні маріупольці, наприклад, ці хлопці з логотипам “Єдіной росії” на худі. 

У Мелітополі до масовки було залучено солдатів окупаційної армії, фейкових ветеранів, “афганців” та мітингових туристів з ОРДЛО. Очолювали колону тут місцеві зрадники, зокрема, призначений окупантами мер міста Галина Данильченко. 

Не обійшлось на окупованому півдні і без акцій прославлення  символіки російських окупаційних сил. У Мелітополі кілька десятків автомобілів вишикувались в латинську літеру Z.

В Енергодарі посіпаки окупантів, аби забезпечити велику кількість учасників акції безсмертний полк, застосували усі методи: рознарядку на підприємства та вилучення паспортів, які обіцяли повернути 9 травня. Так, зокрема,  було забезпечено явку працівників Запорізької атомної станції.

Тож 9 травня на тимчасово окупованих територіях півдня України пройшло далеко не з тим розмахом, як його планували росіяни. Відносно людні мітинги провели лише у великих містах, та й то – за рахунок гастролерів із ОРДЛО і Криму, примусу і підкупу. Картинку з потрібних ракурсів для російських глядачів було забезпечено. Та водночас стало очевидним:  українці не бажають мати ніяких спільних свят з населенням скрепної. Про це свідчить повне ігнорування заходів 9 травня в населених пунктах півдня України, що не були приречені і для зйомок агіток.