Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо артобстрілу російськими військами території Чулаківської громади на Херсонщині

19 Квітня 2022, 14:03

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Херсонською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). Внаслідок дій російських окупантів загинули мирні жителі громади на Херсонщині.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, 17 квітня 2022 року збройні формування країни-агресора у черговий раз порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, здійснили артобстріл території Чулаківської територіальної громади на Херсонщині. Через ворожу атаку в селі Рибальче загинула жінка, пошкоджено будинки мирного населення та об’єкти цивільної інфраструктури.
Також 18 квітня 2022 року окупанти вкотре обстріляли смт. Велика Олександрівка. За попередніми даними, загинув чоловік, який рухався вулицею на скутері та намагався дістатися укриття, ще одна цивільна людина отримала поранення.
Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.
Наразі у кримінальних провадженнях вживаються всі можливі та належні заходи для встановлення обставин подій та причетних осіб.