Спроби ввести в обіг рублі в Херсонській області є порушенням закону – НБУ

29 Березня 2022, 11:29

В Національному банку України прокоментували намагання російських окупаційних сил ввести в обіг валюту своєї держави на тимчасово підконтрольних рф територіях України. Зокрема, роздача рублів фіксувалась в Генічеському районі Херсонської області.

Національний банк України наголошує, що, відповідно до Конституції України, єдиною грошовою одиницею України є гривня.

Випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняється.

Банківська система України спроможна здійснювати належне обслуговування населення, а Національний банк та банки – продовжувати забезпечувати обіг гривні на тимчасово захоплених територіях відповідно до законодавства України.

Національний банк України заявляє, що дії російських загарбників щодо обмеження обігу готівкової і безготівкової гривні та спроби запровадження обігу російського рубля на тимчасово захоплених територіях України порушують норми міжнародного права.

Таким чином, росія створює додаткові передумови для гуманітарної кризи на тимчасово захоплених територіях України. Держава-агресор повинна припинити свої спроби фінансового терору українців.

Як повідомлялось раніше, “Рубльова” зона в Генічеську закінчилась, так і не розпочавшись. Російські окупанти почали видавати місцевому населенню рублі готівкою, але їх на місці “міняли” одразу ж переводять у гривні.