У Херсоні ввели комендатську годину

25 Лютого 2022, 21:29

На території всієї Херсонської громади ввели комендатську годину з 22.00 до 06.00.

“Прошу з розумінням до цього поставитися. Це вимушені заходи для вашої безпеки!”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Херсонський міський голова Ігор Колихаєв.

Комендантський патруль має право затримати людину та перевірити документи, щоб з’ясувати, чи може вона перебувати на вулиці у цей час. Патруль також має право встановити причину порушення комендантської години.
У разі потреби комендантський патруль може проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла затриманих громадян. У разі навмисного опору може застосувати фізичну силу або спецзасоби.

За словами мера Херсона, патрулі формуються із Муніципальної варти Херсона, волонтерів, які мають дозвіл на носіння зброї, інших патріотичних громадян, які готові захищати своє місто. До вирішення складних ситуацій залучатимуться також сили ГУ МНС. Інформувати про порушення у місті можна буде все за тими ж телефонами 1580 (тільки зі стаціонарних телефонів), 0503091580, 0972021580.

“На підставі чинного по всій Україні військового стану заяви секретаря РНБО Олексія Данилова про те, що в разі потреби рішення подібного роду прийматимуться на місцевому рівні, враховуючи той факт, що фактично управління ситуацією перейшло до рук міської влади. Враховуючи факт почастішання грабежів і мародерства, я вводжу на території всієї Херсонської територіальної громади комендатську годину”, – розповів Херсонський міський голова Ігор Колихаєв.

Згідно із Законом України «Про правовий режим військового стану» ст. 8, п. 5, комендантська година – «заборона перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень», у цей час буде заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень . Їх матимуть виключно працівники підприємств, установ та організацій, які забезпечують життєдіяльність міста.

Як повідомлялось, після запеклих боїх та спротиву українських військових росіяни прорвали оборону Херсона. Українці втратили контроль над переправою до міста.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Найчастіше армія РФ без розпізнавальних знаків – це віроломство, воєнний злочин, порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.