Після ремонту генічеська школа опинилась в аварійному стані

08 Січня 2022, 20:37

У “відремонтованій” за бюджетні кошти четвертій школі Генічеська коридори та приміщення опинились в аварійному стані.

Про це розповів депутат Генічеської міської ради Сергій Мухін під час онлайн-конференції медіа-центру IPC-Генічеськ.

“Тендер провели у жовтні. Роботи велися восени та взимку, того часу були дощі та сніг. Та, як наслідок, приміщення коридорів і класів тепер опинилися в аварійному стані. До мене звертаються батьки дітей, які мають піти на навчання вже 10-го січня, присилають фото та відео, що свідчать про аварійний стан приміщень, де на стінах грибок та плиснява. Тепер усувати недоліки хочуть за гроші батьків. А на ремонт були виділені кошти громади, кошти платників податків”, – зазначив депутат.

У відповідь на його звернення, у відділі освіти запевнили, що діти не навчатимуться в аврійних класах, але не відповили, хто ж винен у ситуації, що склалася, і за чиї кошти усунуть наслідки такого ремонту.

“Є Централізована бухгалтерія з обслуговування закладів освіти Генічеської міської ради. Вона, як замовник, проводить тендерну процедуру, підписують договір з переможцем – виконавцем робіт. У цьому договорі мали бути прописані терміни, враховано сезонність робіт. Але, як бачимо, у нашій громаді складається тенденція якоїсь халатності на місцях і неподобства. Ми вже мали подібну ситуацію минулого року у школі села Азовське, коли виділили гроші, проведений тендер. Будівельники приступили до ремонтних робіт, розкрили весь дах, а восени йдуть дощі. І в результаті постраждали корпуси, потекли стіни, шпалери. Жителі села Азовське, батьки дітей збунтувалися…

Якщо допускаються помилки, то розумні люди роблять із них висновки. І роблять все для того, щоб надалі не допускати подібних ситуацій. Подібна ситуація повторюється знову – вже у четвертій школі Генічеська. Виникає питання, чому централізована бухгалтерія, її керівництво так пізно провела тендер. Вони провели тендер восени, підрядники, будівельна бригада робила ремонт цього даху всю осінь і зачепила зиму. Нам було сказано, що ремонтні роботи завершуватимуться до кінця року, але ще на початку січня ремонтні роботи продовжували йти. Був дощ, сніг, в результаті в аварійному стані зараз коридор, в аварійному стані зараз класи, скрізь пліснява, грибок, а 10 січня в ці класи, а в старому корпусі, хто не знає, навчаються початкові класи, маленькі дітки сядуть за парти та будуть вдихати цю плісняву, цей грибок, що на стінах. Керівництво школи чомусь цю ситуацію ігнорує, пустило її на самоплив. Я кілька разів звертався до начальника відділу освіти, говорив, що пришвидшіть процес, щоб завершити роботи, мене запевняли, що ситуація під контролем. Але нещодавно батьки діток мені надіслали фото та відео, які свідчать про те, що і коридор, класи, у жахливому аварійному стані, всюди грибок, цвіль. Керівництво школи поставило додатково обігрівачі, щоби підсушити стіни. Але це вже замало! Потрібно проводити серйозні роботи, обробляти стіни антигрибковим покриттям, Держпродспоживслужба за підсумками цих робіт має взяти зразки та зробити висновок, чи безпечно дітям перебуває там.

Я звертався до керівництва, які займаються сферою освіти. Мене запевняли, що займаються цією ситуацією, що діток, якщо буде потреба, будуть відселяти в інші класи, але куди – велике питання, адже вільних класів немає. Чому вони допустили таку ситуацію?

Централізована бухгалтерія як замовник, можливо, недобросовісні підрядники, керівництво школи, які бачили, що ситуація виходить із-під контролю.

Чому ці органи не контролювали цей процес, – велике питання. Але вони при цьому пильну увагу приділяють своїм зарплатням, і не соромляться виписувати собі такі заробітні плати і премії.

Керівництво в середньому отримує по 20-23 тисячі гривень, бували місяці, коли й 50 тисяч гривень (це, певно, із преміями). Бухгалтери отримують 12-15 тисяч.

Я вважаю, що зарплата завищена, і треба стримувати свої апетити та мінімум їх відпрацьовувати, але на цих прикладах, про які ми говорили, ми бачимо, що вони не відпрацьовуються”, – розповів Сергій Мухін.

(відомості і фото надані Сергієм Мухіним)

Як свідчать відкриті дані, у жовтні минулого року був проведений тендер на капітальний ремонт даху корпусу №1 Генічеського закладу загальної середньої освіти №4 Генічеської міської ради. Очікувана вартість робіт – 2 484 500 гривень. Замовник – Централізована бухгалтерія з обслуговування закладів освіти Генічеської міської ради. переможець відкритих торгів – ПП “ЮРБУД”, яке запропонувало 2 440 000 гривень. Строк виконання робіт: 31 грудня 2021 року.

Наприкінці минулого року місцеве видання Новий візит писало, що четверта Генічеська школа стоїть без покрівлі.

У 2020 році подібна ситуація призвела до затоплення школи в селі Азовське.