У Генічеському районі зросли надходження за плату за землю

27 Січня 2022, 17:10

За підсумками 2021 року до місцевої скарбниці Генічеської територіальної громади сплачено понад 63 млн гривень плати за землю.

Про це сайту IPC-Генічеськ повідомили в пресслужбі Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Податківці наголосили, що ця сума на 7,5 млн гривень більше, ніж у 2020 році.

Така тенденція характерна і для інших громад Херсонщини.

Наприклад, до бюджету Іванівської територіальної громади сплачено 29 млн гривень плати за землю – на понад 4 млн гривень більше, ніж у 2020 році.

До місцевої скарбниці Нижньосірогозької територіальної громади сплачено майже 27,2 млн гривень плати за землю – на 963 тис гривень більше, ніж 2020 року. А до бюджету Новотроїцької  територіальної громади сплачено більш як 27,5 млн гривень плати за землю – на 944,3 тис гривень більше, ніж позаторік.

Плата за землю традиційно входить до трійки основних податкових надходжень до місцевих бюджетів Херсонщини.

У структурі податкових надходжень частка плати за землю перевищила 22 %.

Відслідковувати надходження до місцевих бюджетів можна онлайн за посиланням.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок – як фізичні, так і юридичні особи.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.