В ЗСУ показали, що Javelin зробить з російським танком

28 Грудня 2021, 12:49

Російська армія активно обладнує свої танки так званим антиджавеліновим захистом, що являє собою протикумулятивні решітки приварені над баштою. У ЗСУ перевірили, чи зможе ця конструкція насправді захистити від ракети Javelin.

Про це повідомляють на порталі “Слово та діло”. 

Так званий «антиджавеліновий» захист російських танків являє собою протикумулятивні решітки, приварені над вежею – як відомо, ракети американського ПТРК вражають танки в дах вежі, як одне з найбільш вразливих місць. У ЗСУ перевірили, чи реально такий захист зуміє протистояти ракеті з Javelin.

На одному з полігонів ЗСУ в районі проведення ООС за наказом командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Павлюка пройшли випробувальні стрільби. За їх результатами з’ясувалося, що російська конструкція абсолютно марна – ракета з Javelin як і раніше пробиває захист і впевнено вражає танк туди, куди й повинна.

Нагадаємо, ще у вересні 2021 року стало відомо, що в Росії танки Т-72Б3 почали оснащувати протикумулятивним захистом верхньої півсфери. Передбачалося, що вона спрямована на протидію протитанковим ракетним комплексам Javelin, оскільки до версії Т-72Б3М оснащуються тільки танки, що дислокуються в Ростовській області та Криму.