Умови отримання COVID-сертифікату про одужання були змінені Урядом

05 Листопада 2021, 13:46

Ілюстрація: відкрите джерело з Мережі.

З наступного тижня невакциновані громадяни України, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину (відповідно до особливостей постанови КМУ № 1236).

Про це повідомляють в ХОДА.

Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ  – завантажити сертифікат не зможуть.  Відповідні зміни сьогодні були схвалені Урядом.

На сьогоднішній день понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19. Тому було вирішено запустити новий вид документу – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо у застосунку або на порталі Дія через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19.

Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  1. Внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;
  2. Міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС, з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу.

З переліком країн Ви можете ознайомитись за посиланням.