Правоохоронці виявили близько трьох тисяч порушень карантинних обмежень на Херсонщині

24 Листопада 2021, 18:33

З початку «червоної зони» поліцейські Херсонщини виявили близько трьох тисяч порушень карантинних обмежень.

“З початку дії «червоної зони» адаптивного карантину правоохоронці перевірили понад 40 тисяч суб’єктів господарювання, серед яких пасажирський транспорт, торгівельно-розважальні центри, заклади громадського харчування, промислової торгівлі та побутового обслуговування, а також спортзали”, – повідомив заступник начальника ГУНП у Херсонській області Денис Захарченко.

За цей час поліцейські склали близько 3000 адміністративних матеріалів за ігнорування карантинних обмежень, з яких 209 протоколів за ч.1 ст.44-3 КУпАП, за що передбачено мінімальний штраф у сумі 17 тисяч гривень. Також, громадянам, які категорично відмовляються одягати захисні маски в громадських спорудах, будівлях та транспорті, поліцейські винесли майже 2800 адміністративних постанов, за що передбачений штраф у розмірі від 170 до 255 гривень.

Нагадаємо, що повноваження поліції перевіряти й контролювати дотримання карантинних обмежень встановлені постановою Кабінету Міністрів №1236. А згідно ст. 117 Конституції України визначено, що постанови й розпорядження Кабінету Міністрів є обов’язковими для виконання. Крім того, при перевірці COVID-документації правоохоронці діють в межах законодавства, оскільки виконують вимоги законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про Національну поліцію», а також постанови Кабінету Міністрів України №1236. Також інформуємо, що за порушення правил карантину передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А відповідно до статті 23 Закону України «Про Національну поліцію», працівники поліції попереджають, виявляють і припиняють кримінальні й адміністративні правопорушення.