Чи бути Генічеську знову портовим містом (відео)

26 Листопада 2021, 08:38

Генічеський портопункт до війни, Фото: investigator.org.ua

Центр журналістських розслідувань

З приходом осені життя в курортному Генічеську затихає. Однак люди пам’ятають, що ще зовсім нещодавно місто жило не лише курортним сезоном. Азовські рибалки були рекордсменами промислу, працював переробний завод, а кровоносною системою міста, що забезпечувала його розвиток, був морський транспортний порт Генічеська.

У 1980-ті роки вантажообіг впав майже удвічі. А згодом Генічеськ втратив статус порту і став портопунктом – відокремленою структурою спочатку Скадовського порту, а потім – Бердянського. На сьогодні причали порту, що перебуває в структурі Адміністрації морських портів України, поділені між двома користувачами: одну стінку орендують прикордонники, другу займають риболовецькі судна.

Спостерігаючи, як порт переходить у занепад, на місцевому рівні, як наголошують у міській раді, втрутитись у ситуацію не можуть. В Херсонській облдержадміністрації кажуть, що після окупації Криму Росією зацікавленість інвесторів у відродженні порту Генічеська зникла.

Також очевидно, що відновлення повноцінного функціонування порту, в першу чергу, невигідно країні-агресору, що окупувала частину українських територій. Росії невигідно, аби тут, поруч із Кримом почав розвиватись морський порт, а тим більше – відродилась ділова активність України та її західних партнерів.

В громадській організації «Переселенець-SOS» звертають увагу на необхідності посилення військової присутності у колишньому Генічеському порту, поряд з окупантами, які нахабно намагаються взяти під контроль морську зону України в акваторії Херсонщини.

Подробиці у сюжеті Свєти Єрещенко та Микити Панасенка: