МОЗ у партнерстві з UNICEF надасть Україні обладнання вартістю 2,8 млн. доларів для ефективного зберігання вакцин від COVID19

26 Жовтня 2021, 10:35

Фото: МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я України у партнерстві з UNICEF та за фінансової підтримки уряду США надасть Україні холодове обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин від COVID19.

Про це повідомляє ХОДА.

USAID надає 2,8 мільйона доларів, які будуть спрямовані UNICEF на закупівлю прекваліфікованого ВООЗ обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування і тимчасового зберігання вакцин на базі закладів первинної медичної допомоги, а також при їх використанні мобільними бригадами.

30 вересня 2021 року UNICEF доставив першу партію холодового обладнання, що включає 2700 термосумок, у яких вакцини від COVID-19 можуть зберігатися за температур від +2 до +8°C.

Загалом планується доставити:

  • 5643 термоконтейнери;
  • 8100 термосумок;
  • 197 730 холодоелементів;
  • 27 486 пристроїв температурного моніторингу.

За підтримки USAID обладнання отримають 3100 пунктів щеплень, 1034 із яких працюють на базі закладів первинної медичної допомоги, та 800 мобільних бригад.

Надалі це обладнання також можна буде використовувати для транспортування і зберігання вакцин, передбачених національним Календарем профілактичних щеплень.

На сьогодні USAID виділив близько 10 мільйонів доларів на підтримку вакцинації в Україні та передав майже 2,2 мільйона вакцин від COVID19 Україні безпосередньо в рамках COVAX.

Кошти, виділені USAID, також спрямовані на надання технічної допомоги та навчання відповідного медичного персоналу щодо безпечного зберігання та транспортування вакцин.

Внесок USAID доповнить інвестиції Світового банку, UNICEF, COVAX та уряду України в оновлення існуючої інфраструктури холодового ланцюга як для вакцинації від COVID-19, так і в подальшому для вакцинації за Календарем профілактичних щеплень.

Надання обладнання для ефективного та безпечного транспортування та тимчасового зберігання вакцин є частиною допомоги USAID у відповідь на пандемію COVID19 на загальну суму понад 50 мільйонів доларів США від початку її спалаху в Україні.

Раніше повідомлялось, що кількість нових хворих на Херсонщині зростає. Так, упродовж минулої доби від недуги померло 46 осіб.