Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Станіславський» збережено

05 Жовтня 2021, 15:35

Фото: IPC-Херсон.

Херсонська обласна прокуратура домоглася збереження ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Станіславський».

Херсонським окружним адміністративним судом задоволено позов Олешківської окружної прокуратури про визнання бездіяльності місцевої ради протиправною та зобов’язано забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж заповідного об’єкту – ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Станіславський», та закріплення його в натурі (на місцевості).
Було установлено, що ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Станіславський» загальною площею 659 га, з яких 608 га — під водою (акваторія Дніпровського лиману), створений Указом Президента України у 2002 році та має особливу природоохоронну, наукову, естетичну та пізнавальну цінність.
При цьому впродовж 9 років землевласником заходів щодо його збереження не вживалося, що створювало передумови для використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, а також вибуттю з державної власності.
Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом, який було задоволено.
Станіславський заказник – це ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні та один з об’єктів природно-заповідного фонду Херсонської області. Розташований на узбережжі та прилеглій акваторії Дніпровського лиману, заказник поєднує у собі степові ділянки та мальовничі крутосхили з відкладеннями лесових порід, а також прибережну акваторію, що і є охоронними об’єктами. На території заказника зростають ковила волосиста, ковила Лессінга, тюльпан бузький, тюльпан Шренка, зморшок степовий, сальвінія плаваюча. Серед тварин зустрічаються ктир велентенський, махаон, дибка епова, полоз жовточеревий, п’явка медична, які занесені до Червоної Книги України.

Фото: IPC-Херсон.