КПВВ “Чаплинка” на адмінмежі з Кримом повністю закривають з 19 жовтня

11 Жовтня 2021, 13:06

З вівторка, 19 жовтня, припиняється робота КПВВ “Чаплинка” на адмінмежі з Кримом.

Про це йдеться у розпорядженні першого заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Шибаєва.

Згідно тексту документа, це питання пройшло погодження Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України.

Минулого місяця в ХОДА повідомляли, що у КПВВ “Чаплинка” до 18 жовтня проводитимуться роботи з модернізації систем контролю за перетинанням адміністративної межі особами і транспортними засобами.

Фактично КПВВ “Чаплинка” не працює ще з літа: контрольний пункт закрили через проведення ремонтних робіт та постійно відтерміновували дату поновлення його роботи.

Раніше заступник міністра  з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань розповідав про недоцільність утримання КПВВ “Чаплинка” на адмінмежі з Кримом.

“Треба зрозуміти, що між «Каланчаком» та «Чаплинкою» – десь 15-20 кілометрів, це не далеко. А кожного дня його використовують 10-12 людей, які ходять на роботу на завод до Фірташа (Армянська філія ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс» – колишній «Кримський титан», що належить олігарху Дмитру Фірташу – ред). Я не питаю, де вони працюють – у кожного свій рівень совісті. Просто є питання: наскільки економічно доцільним є утримувати такий об’єкт, тримати на ньому правоохоронців, прикордонників? Про це ми будемо радитись з громадськими організаціями та місцевою владою. Можливо, просто можна зробити автобусний маршрут, який підвозитиме до «Каланчака». Якщо брати 2021 рік, по КПВВ «Каланчак» – 60 тисяч перетинів сумарно. По «Чонгару» – 43-44 тисячі. Ну, а по «Чаплинці» – рахунок на сотні перетинів.”, – зазначав заступник міністра.

Як повідомлялось, у Херсонській обласній державній адміністрації заявляли, що працюють над запуском автобусного сполучення між КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом і кількома обласними центрами України.

У Генічеській районній держадміністрації нещодавно обговорювали відновлення автобусного сполучення з КПВВ “Чонгар”: підприємець, який раніше виграв конкурс на організацію з/до КПВВ «Чонгар» внутрішньорайонні автобусні маршрути та не організовує їх, може офіційно припинити обслуговування всіх маршрутів з першого листопада. Відтоді до оголошення результатів наступного конкурсу на маршрут може заступити перевізник, який зайняв друге місце в цьому конкурсі.

Нагадаємо:

  • 7 червня 2021 року КПВВ «Чаплинка» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом закрили на два тижні через проведення ремонтних робіт.
  • 21 червня 2021 року роботу КПВВ «Чаплинка» припинили до 15 липня з метою забезпечення можливості проведення робіт з діагностики та удосконалення засобів зв’язку і спостереження на КПВВ.
  • У липні 2021 року робота КПВВ «Чаплинка» через проведення ремонту інфраструктури була припинена до 15 серпня. У серпні 2021 року роботу КПВВ припинили до 15 вересня.
  • 15 вересня ХОДА повідомила, що з 16 вересня по 18 жовтня 2021 року буде припинено функціонування контрольно –пропускного пункту в’їзду-виїзду «Чаплинка». Пов’язували це з метою забезпечення можливості здійснення робіт з модернізації систем контролю за перетинанням адміністративної межі особами та транспортними засобами на контрольному пункті в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї «Чаплинка».