USAID додатково виділяє Україні 12,8 мільйонів доларів для боротьби з COVID-19

02 Вересня 2021, 10:26

Сполучені Штати мають намір надати Україні додаткову допомогу, включаючи підтримку холодового ланцюга зберігання, та додаткові 12,8 мільйонів доларів пов’язаної з COVID допомоги.

Про це йдеться в Спільній заяві щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки, яка була оприлюднена після зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Президентом США Joe Biden у Білому домі.
Також цього року Уряд США надасть Україні додаткові 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги.
У заяві йдеться, що Сполучені Штати вже надали Україні приблизно 55 мільйонів доларів допомоги у зв’язку із COVID-19. . З 2014 року Сполучені Штати надали понад 306 мільйонів доларів життєво важливої допомоги українцям, які цього потребували, у тому числі у вигляді продуктів харчування, житла, безпечної питної води та захисту найбільш вразливих груп населення, зокрема людей похилого віку.
Як зазначає Міністерство охорони здоров’я Україниочільник міністерства Віктор Ляшко обговорив з USAID Ukraine – USAID Україна деталі допомоги для боротьби з COVID-19 та всі інші проекти, що фінансуються в Україні, а також ті проекти, про які йшлося на зустрічі з представниками вищого керівництва Агентства США з міжнародного розвитку у Вашингтоні.
З квітня 2020 року USAID працює в Україні безпосередньо з медичними закладами та Міністерством охорони здоров’я для пом’якшення наслідків COVID -19.
Це робота полягає в допомозі реалізації стратегії інформування про ризики інфікування COVID-19, постачання товарів та обладнання медичним закладам, покращення інфекційного контролю, збільшення доступу до тестування та посилення ведення клінічних випадків. В рамках цих зусиль USAID допомогла розширити доступ до необхідної кисневої терапії в лікарнях у 15 областях країни.
Як зазначає міністр, також були обговорені питання підвищення рівня вакцинації від COVID-19, основні причини відмови від вакцинації та бачення Міністерства щодо нових комунікаційних кампаній з прискорення темпів вакцинації, особливо серед груп ризику.
Під час спілкування міністр охорони здоров’я поділився з колегами успіхами, які вдалось досягти в Україні реалізуючи проекти, що фінансуються за кошти Агентства США з міжнародного розвитку та належного співфінансування з державного бюджету. Це зокрема розвиток стратегічного закупівельника галузі ДП «Медзакупівлі України», оптимізація схем лікування ВІЛ-інфекції, перехід на державне фінансування профілактичних послуг, удосконалення регуляторних процедур введення в обіг лікарських засобів та інше.
За результатами зустрічі досягли угоди про негайне ініціювання розширеної підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для посилення кампанії вакцинації проти COVID-19 та продовження партнерства США з метою збільшення можливостей медичних закупівель та подальшого розвитку системи охорони здоров’я України.
◾ захворіло на коронавірусну хворобу – 2 290 848 осіб;
◾ одужало – 2 209 754 особи;
◾ летальних випадків – 53 877;
◾ проведено ПЛР-тестувань – 12 031 985.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 452 125 людей, з них отримали одну дозу – 5 452 123 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 906 070 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 9 358 193 щеплення.
Докладніше про захворюваність та вакцинацію від COVID-19 – за посиланням: https://bit.ly/2Rr4iW5.
Отримуйте інформацію щодо вакцинації проти COVID-19 з надійних джерел:
◾ вебсайту МОЗ https://moz.gov.ua/,
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.