З 1 вересня на Херсонщині розпочнеться реєстрація кандидатів у народні депутати

27 Серпня 2021, 09:23

1 вересня розпочнеться виборчий процес з проміжних виборів народних депутатів України 31 жовтня цього року в одномандатному виборчому окрузі № 184 Херсонської області (центр округу – місто Нова Каховка).

Про це йдеться у календарному плані, який затвердила Центральна Виборча Комісія.

Згідно календарного плану, до 1 вересня місцеві органи влади мають відвести місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації, а до 2 вересня – обладнати їх.

Претенденти на мандат можуть подавати документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у народні депутати з 1 по 30 вересня включно. Центральна виборча комісія має прийняти рішення про реєстрацію або відмову не пізніше як на 5 день з дня прийняття документів. Список усіх кандидатів буде відомий до 5 жовтня. Не пізніше ніж на 10 день з дня реєстрації кандидат у нардепи має відкрити рахунок виборчого фонду, з якого фінансується уся передвиборна агітація. Агітувати кандидат може наступного дня після реєстрації.

Газети та телеканали до 2 вересня мають опублікувати інформацію про вартість одиниці друкованої площі та вартість однієї хвилини (секунди) ефірного часу для проведення передвиборної агітації.

До 6 вересня включно громадяни можуть подати до органу ведення Державного реєстру виборців заяви про зміну виборчої адреси. Це можна зробити двома способами: подавши паперову заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто (чи через уповноважену особу) або ж онлайн за допомогою сервісу «Кабінет виборця» за наявності електронного підпису.

Партії, які мають фракції у Верховній Раді, а також партії, кандидати від яких балотувались на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, до 7 вересня можуть вносити подання щодо кандидатур до складу окружної виборчої комісії, а до 10 вересня ЦВК має утворити ОВК. Окружна комісія має зібратись на перше засідання не пізніше третього дня після дня її утворення.

Громадська організація до 10 вересня має звернутись до ЦВК з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах. Такий дозвіл Комісія має надати не пізніше ніж на 10 день після отримання клопотання.

До 6 жовтня ЦВК має затвердити форму, колір та текст виборчого бюлетеня. До 15 жовтня ОВК має утворити дільничні виборчі комісії, які до 29 жовтня отримають виборчі бюлетені для голосування.

31 жовтня відбудеться голосування з 8:00 до 20:00. Встановлення результатів ЦВК має провести до 15 листопада.

За даними моніторингу громадянської мережі ОПОРА, у місцевих друкованих засобах масової інформації за липень та перший тиждень серпня зафіксувано 7 матеріалів з ознаками політичної реклами про трьох потенційних кандидатів. Два матеріали мають ознаки чорного піару.

Також ОПОРА повідомила, що напередодні Дня прапора та Дня незалежності потенційні кандидати у народні депутати по округу №184 (Нова Каховка, Херсонщина) влаштовували заходи з роздачею подарунків мешканцям та звітували про це на сторінках у соціальній мережі Facebook. Крім того, на території округу розміщені білборди з привітаннями до Дня Незалежності.

Нагадаємо, 15 листопада 2020 року в другому турі народний депутат Ігор Колихаєв від 184 округу отримав перемогу на місцевих виборах та був обраний Херсонським міським головою. У зв’язку з чим Центральна виборча комісія оголосила проміжні вибори народних депутатів за цим округом 31 жовтня 2021 року.

Виборчий округ 184 знаходиться на півночі Херсонської області.

Центр округу – місто Нова Каховка з населенням 45 819 чоловік. Площа округу 7 208 кв. км. Кількість виборчих дільниць 189, де зареєстровано близько 160 тис. виборців. До виборчого округу № 184 входять Бериславська міська, Великоолександрівська, Калинівська, Високопільська, Нововоронцовська селищні, Милівська, Новорайська, Тягинська, Борозенська, Кочубеївська, Новоолександрівська сільські територіальні громади, Новокаховська міська громада, частина Таврійської міської громади (м. Таврійськ, с. Плодове), Великолепетиська, Горностаївська селищна громада, Костянтинівська, Рубанівська сільська громада, і три дільниці Херсонського району (Дар’ївська сільська громада: с. Лиманець, с. Інгулівка, с. Вітрове, с. Чайкине).