У Новотроїцькому провели акцію проти підвищення тарифів (відео)

03 Серпня 2021, 20:01

У Новотроїцькому Генічеського району незадоволені підвищенням тарифів на комунальні послуги люди організували акцію протесту. Обурення людей викликало різке підвищення тарифів на водопостачання, водовідведення та вивіз побутових відходів.

Про це повідомляє “Новий Візит”.

У центрі смт Новотроїцьке на акцію протесту забралися близько 200 жителів селищної громади. Відкрила зібрання місцева активістка Тетяна Баженова. Вона зачитала вимоги до керівництва Новотроїцької громади, серед яких – скасування нових тарифів, створення ініціативної групи громадян, яка б мала вплив на рішення влади, організація відеотрансляцій сесій і засідань виконкому, звіт перед громадою та платниками податків про доходи посадовців та інше. Виступ Баженової присутні неодноразово зупиняли схвальними вигуками і оплесками.

До протестувальників вийшов голова громади Петро Збаровський.

Збаровський намагався пояснити ситуацію та непопулярні, але вимушені кроки влади, та його перекрикували присутні. Серед загального галасу навіть трудно було розібрати вимоги людей. Він пояснював, що вже не отримує 50 тисяч грн, бо відмовився від премій, що тарифи потрібно підіймати, щоб зберегти бюджет, а малозабезпеченим надають безкоштовно 1,8 куб. м. води в місяць, що готовий до діалогу з представниками громади, щоб разом вирішувати проблемні питання.

На завершення заходу присутні перейшли до голосування за представників громади, які в складі ініціативної групи матимуть змогу разом з владою вирішувати актуальні питання. Петро Збаровський погодився співпрацювати з ініціативною групою і спільними зусиллями вирішити проблему тарифів. Крім того голова громади подякував присутнім на акції за небайдужість до проблем громади і пообіцяв через кожних трьох місяці звітувати перед громадою.

Як нагадує Суспільне мовлення України, згідно з рішенням депутатів селищної ради від 23 липня тепер за централізоване водопостачання люди мають сплачувати 16,69 грн за метр кубічний, за централізоване водовідведення – 22,93 грн за метр кубічний. Також підвищилась ціна за вивезення сміття. Мешканці приватного сектора повинні сплачувати 27,52 грн за одну особу, жителі багатоквартирних будинків – 23,29 грн відповідно. Для бюджетних установ та інших споживачів ця сума становить 193,15 грн за метр кубічний сміття.

До цього вода коштувала 7,75 грн, водовідведення – 8 грн, а вивезення сміття – 9, 45 грн з людини.