На Херсонщині контррозвідка СБУ затримала чоловіка, котрий підозрюється у державній зраді

16 Серпня 2021, 14:38

Херсонською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом державної зради.

Про це повідомляє Служба безпеки України.
Установлено, що 64-річний житель обласного центру, з метою надання допомоги РФ та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України, на шкоду обороноздатності та державній безпеці, здійснював збір та передачу інформації щодо суспільно-політичної ситуації в області, організації системи охорони об’єктів стратегічного значення, а також інформації необхідної для створення агентурної мережі та вербування агентів.
За завданням російських кураторів чоловік збирав відомості про схему охорони та облаштування одного із стратегічних об’єктів критичної інфраструктури регіону, ідентифіковував представників спеціальних служб України, а також передавав дані про громадян, які могли б бути потенційними об’єктами для вербування.
За місцем проживання чоловіка проведено санкціоновані обшуки, під час яких виявлено та вилучено засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та предмети схожі на зброю, боєприпаси і вибухову речовину.
Чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 2 млн 379 тис. грн.
Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Херсонській області.