4 громади Херсонщини візьмуть участь у міжнародному проєкті “Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні»

19 Серпня 2021, 13:20

У рамках міжнародного проєкту “Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні» відбулись верифікаційні візити організаторів до 4-х громад Херсонщини.

Фонд міжнародної солідарності у рамках Програми «U-LEAD з Європою» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща на території України оголосили конкурс для територіальних громад у рамках трирічного проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні».
Від Херсонщини для участі в конкурсі відібрано Бериславську, Тавричанську, Олешківську та Чаплинську територіальні громади. Вже 18 серпня проводився 2 етап конкурсу. Це верифікаційні візити до громад проміжного відбору координаторки проєкту та представника Фонду міжнародної солідарності в Україні Лілії Атнажевої разом з представниками Головного управління ДСНС області.
Візит складався з двох етапів. Спочатку пані Лілія спілкувалася з головою громади або заступником громади з приводу планів на майбутнє, якщо громада переможе в конкурсі. А також з якими проблемами цивільного захисту на сьогоднішній день вже зіткнулись представники місцевого самоврядування. Після цікавого діалогу відбувався огляд будівлі майбутнього пожежного депо.
Учасники зустрічі поспілкувались про спроможність громади надалі підтримувати діяльність Добровільної пожежної команди. Адже проєкт націлений на підтримку саме добровольців, які не отримуватимуть щомісячну заробітну плату. Натомість громада може визначати певні механізми заохочення для таких осіб.
Подібна система організації Добровільних пожежних команд є поширеною у Польщі, де цьогоріч Асоціація добровільних пожежних команд відзначатиме 100 років з дня заснування, а також в інших країнах Європи та світу і на практиці вже довела свою ефективність.