Кримськотатарський прапор подорожує країною

21 Червня 2021, 17:23

У понеділок, 21 червня, Мелітополь прийняв естафету від Вінниці: місто отримало “мандрівний” національний стяг кримськотатарського народу, який пошили у Краматорську розміром 20 на 16 метрів.

Про це на сторінці у Facebook написав соорганізатор всеукраїнської акції Ісмаїл Рамазанов, повідомляє сайт IPC-Генічеськ.

Мелітополь передав естафету Запоріжжю, де також проведуть акцію, присвячену 30-річчю відновлення діяльності Курултаю кримськотатарського народу та Дню прапора. А вже 26 червня, у День кримськотатарського прапора, його запустять над Кримом.

фото: Фейсбук-сторінка Gulnara Bekirova

На великому кримськотатарському прапорі українці пишуть побажання мешканцям Криму.

На адмінмежі з Кримом також заплановані заходи до Дня кримськотатарського прапора.

Як повідомили в Генічеській райдержадміністрації 26 червня відбудеться автопробіг до КПВВ «Чонгар». Там проведуть церемонію підняття українського державного та кримськотатарського національного прапорів.

В адміністрації запросили всіх охочих взяти участь у заходах до Дня прапору та опублікували розклад та маршрут автопробігу:
  • 9:00 год. виїзд учасників м. Генічеськ, вул. Центральна, 5 (біля будівлі Районної ради) ;
  • 9:20 год. виїзд з траси Харків – Сімферополь від стели «Дружби народів»;
  • 9:30 год. з посту «Азов», далі по маршруту;
  • 10:00 год. піша хода до КПВВ «Чонгар»;
  • 10:10 год. урочистий захід біля КПВВ «Чонгар»;
  • 10:30 год. церемонія підняття державного прапору України та кримськотатарського прапору на КПВВ «Чонгар».

Як повідомлялось, минулого року на честь Дня кримськотатарського прапора на адмінмежі з Кримом провели автопробіг. З Новоолексіївки до КПВВ «Чонгар» проїхала колона з 200 автівок, а на самій адмінмежі під український та кримськотатарський гімни урочисто підняли державний та кримськотатарський національний прапори.

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.