ЦВК призначила проміжні вибори народних депутатів в Херсонській та Черкаській областях

09 Квітня 2021, 18:27

Центральна виборча комісія призначила проміжні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 184 (Херсонська область) та № 197 (Черкаська область) на неділю, 31 жовтня.

Про це повідомили в ЦВК.

Відповідно до законодавства виборчий процес розпочнеться 1 вересня – за 60 днів до дня виборів.

Раніше до Комісії надійшли Постанови Верховної Ради України про дострокове припинення повноважень народних депутатів України Ігоря Колихаєва, обраного в ОВО № 184 (Херсонська область) та Олександра Скічка, обраного в ОВО № 197 (Черкаська область), за їхніми особистими заявами.

Як повідомлялось, 30 березня Верховна рада України достроково припинила повноваження народного депутата Ігоря Колихаєва, якого на виборах минулого року обрали міським головою Херсона.

Також Верховна Рада припинила повноваження нардепа Олександра Скичка, якого президент призначив головою Черкаської обласної адміністрації.

У свою чергу, екс-нардеп Ігор Колихаєв відзвітував у Фейсбуці про виконану роботу.

Раніше в партії “Слуга народу” неофіційно підтвердили руху ЧЕСНО, що дійсно не поспішали з довиборами у 184-му окрузі. Ймовірно, це пов’язано з відсутністю в партії влади гідного кандидата станом на цей час. Таким чином, виборці округу №184 з політичних мотивів тривалий час залишалися без представника їхніх інтересів у Верховній Раді.

Попри те, що проміжні вибори у 184-му окрузі Центрвиборчком ще не оголосив, про свою участь у них уже заявили: від “Опозиційної платформи — За життя” — перший заступник голови Херсонської облради Єгор Устинов, від “Нам тут жити!” — заступник голови облради Геннадій Лагута.

Про правову колізію, як обраний Херсонським міським головою Ігор Колихаєв залишався народним депутатом розповідалось  у сюжеті Центру журналістських розслідувань.

Нагадаємо, до одномандатного виборчого округу № 184 входять місто Нова Каховка з населеними пунктами Новокаховської міської ради, Бериславський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Високопільський, Горностаївський, Нововоронцовський райони (за старим адмінустроєм).