В Херсоні презентували проєкти розвитку Генічеська та Скадовська “Південне узбережжя України”

16 Березня 2021, 15:44

Архітектори з різних українських міст об’єдналися над спільною метою, – створити альтернативні концепції розвитку двох курортних міст Херсонщини: Скадовська та Генічеська. 

Про це повідомляють в ХОДА.

В облдержадміністрації презентували результати проєкту “Південне узбережжя України: від дослідження до розвитку”, головна мета якого – пepeocмиcлeння poзвитку мicт тa poзpoбкa cцeнapiїв пpocтopoвиx тpaнcфopмaцiй, якi дaдуть пoштoвx дo якicниx eкoлoгiчниx, coцiaльнo-eкoнoмiчниx i coцiaльнo-культурних змін.

Звернувся до присутніх на презентації голова облдержадміністрації Сергій Козир, який зазначив, що це дійсно гідні проєкти, які можуть привернути увагу українських та закордонних інвесторів.

“Ці проєкти допоможуть розвивати туризм на Херсонщині, адже якщо ці напрацювання архітекторів втілити в життя, то наша область зможе конкурувати із закордонними курортами”, – переконаний очільник області.

Як розповів керівник проєкту, архітектор Ігор Лялюк, в основу цих концепцій покладено бажання архітекторів продемонструвати, що курортні міста Херсонщини – це не тільки пляжі та відпочинок на морі.

“Ми створили урбаністичні концепції, які допоможуть залучити на Херсонщину більше туристів, які їдуть на курорти не днями відпочивати на морі, а за новими враженнями та емоціями”, – розповів Ігор Лялюк

Презентувала учасниками заходу по три проєктні пропозиції для кожного міста координаторка проєкту Надія Антоненко:

  • три схеми розвитку поселень та територій з розробкою зон відповідальності та ресурсного забезпечення;

  • концепції розвитку берегової лінії;

  • розробка кварталів (загальні схеми генерального плану, проектні пропозиції об’єктів забудови кварталів). 

 

Додамо, що наразі реалізація проєкту ще триває. Планується проведення додаткових лекцій та дискусійних панелей. Також будуть проведені робочі зустрічі з підприємцями, органами влади та громадськістю для презентації у Скадовську, Генічеську, Херсоні.

Інформацію про проєкту та інтервью з його реалізаторами Ви зможете переглянути за посиланням.