В Генічеській ОТГ проводитимуть відстріл птахів через випадки пташиного грипу

29 Березня 2021, 17:46

Під час засідання міської комісії з ТЕБ та НС затверджено ряд заходів про недопущення поширення пташиного грипу. Серед них – оформлення дозволу на діагностичний відстріл диких птахів для проведення відповідних лабораторних досліджень.

Про це повідомляє Новий Візит з посиланням на протокол засідання Генічеської комісії з питань ТЕБ та НС.

Причиною такого рішення стала ситуація  22 березня 2021 року коли було  виявлено загиблих лебедів на території прибережної зони озера Сиваш мисливських угідь Генічеської районної ради УТМР Генічеського району Херсонської області.

На місце були направлені спеціалісти Генічеського управління Держспоживслужби для з’ясування епізоотичної ситуації та проведення епізоотичного розслідування. На місці було виявлено 90 мертвих птахів.
Біологічний матеріал від 5 трупів загиблої птиці направлений до Миколаївської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для проведення досліджень на пташиний грип.
Лабораторні дослідження виявили наявність у біоматеріалі вірусу грипу птиці типу А1 субтипу Н5.
Рішенням ДНПК при Генічеській райдержадміністрації від 23.03.2021 №3 запроваджено карантин щодо високо патогенного грипу птиці, проведено зонування спалаху та дано відповідні доручення причетним службам та органам місцевого самоврядування щодо ліквідації захворювання.
Місцем утилізації трупів померлих птахів визначено Генічеський полігон ТПВ.