Посадовці України та Туреччини обговорили побудову житла для переселенців

16 Березня 2021, 16:18

Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков та Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Туреччина в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере обговорили проєкт будівництва житла для кримських татар, які були вимушені покинути свої домівки через окупацію РФ АР Крим та м. Севастополя.
Зокрема, мова йде про будівництво 1000 квартир для кримських татар, які обліковуються як внутрішньо переміщені особи.
Проєкт передбачає два етапи: в рамках першого – будівництво 500 квартир на Херсонщині, Миколаївщині і Київщині; в рамках другого – ще 500 квартир, але локація буде визначена після додаткового вивчення.
Окрім того, сторони обговорили візит Олексія Резнікова до Туреччини, серед іншого, з метою презентації Стратегії економічного розвитку Донецької і Луганської областей, а також візит Посла на Донеччину та Луганщину найближчим часом.
Як повідомлялося раніше Центром  Журналістських Розслідувань, готовність Республіки Туреччина допомогти з облаштуванням кримських татар та інших жителів Криму, які вимушено покинули півострів через його окупації Росією, була засвідчена ще в 2016 році. Тоді мова йшла про будівництво міні-містечка на тисячу квартир в Генічеську.
І турки, за словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, готові були починати будівництво хоч завтра. Але до виділення землі справа так і не дійшла – начебто не знайшли вільних ділянок.