Нацполіція веде перевірку фермерських господарств за фактом отруєння рідкісних птахів

19 Березня 2021, 13:49

На сьогоднішній день відділенням поліції №3, яке обслуговує територію колишнього Чаплинського району, розслідується два кримінальних провадження, відкритих за фактами виявлення мертвих птахів на території біосферного заповідника «Асканія Нова». Як повідомлялося, перший випадок стався на початку січня цього року. Останнє повідомлення надійшло до поліції два дні тому про загибель 5 сірих журавлів. Загалом від керівництва заповідника в поліцію надійшло 8 звернень про виявлення мертвими птахів різних видів, серед яких 406 особин, занесених в Червону книгу України.

Про це повідомляють в Нацполіції. 

Наразі в спеціалізованому інституті в Харкові тривають дослідження щодо встановлення причини смерті птахів. Основною версією є те, що вони загинули після вживання зерна з домішками отрути від гризунів. Протруєне зерно можливо використовується місцевими сільгоспвиробниками для збереження озимих від польових мишей.

Як повідомив начальник місцевого відділення поліції Сергій Ященко, розслідування кримінальних проваджень, відкритих за ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель», перебуває на контролі керівництва обласної поліції. В рамках досудового розслідування поліцейськими у співпраці з представниками держпродспоживслужби та екологічноі інспекціі вже були перевірені ряд фермерських господарств, землі яких прилягають до меж заповідника. Були взяті проби грунту та виявленого на ньому зерна для проведення експертиз на кількісний вміст отрутохімікатів. Наразі дослідження ще тривають.

Також, за ініціативи керівництва обласного главку поліції, відсьогодні поліцейські посилили заходи з попередження загибелі птахів в заповіднику «Асканія Нова». Так, на постійній основі щоденно окремий екіпаж групи реагування здійснюватиме об’їзд земель, прилеглих до меж заповідника. Інспектори контролюватимуть рух транспорту, задіяного для земельних робіт, і в разі сумнівів у безпечності матеріалів, що вноситимуться на полях, на місце буде терміново виїжджати слідчо-оперативна група та викликатимуться спеціалісти держпродспоживслужби та екологічної сфери діяльності.