На Херсонщині за рік відкрили 70 кримінальних проваджень за фактом браконьєрства

12 Лютого 2021, 13:25

У Водній поліції Херсонщини повідомили  результати роботи за 2020 рік.  Загалом правоохоронцями вилучено у браконьєрів  майже 2 тони риби, 4 кілограми креветки та 2 кілограми крабів. 

Про це повідомляють в Нацполіції.

відкрито 70 кримінальних проваджень за фактами незаконного вилову риби та інших водних ресурсів;

– поліцейські склали 74 адмінпротоколи на порушників, у т.ч. 52 – спільно з іншими організаціями (за грубе порушення правил рибальства, за порушення правил використання природно-заповідного фонду та ін.);

– природному середовищу діями правопорушників завдано збитків на суму понад 2 мільйони гривень;

– завдяки своєчасному реагуванню поліції вдалося попередити завдання збитків у розмірі понад 4 мільйони гривень;

– у правопорушників вилучено 17 плавзасобів та 6 транспортних засобів.

Останній приклад варварського знищення червонокнижних видів риб та крабів працівники водної поліції виявили в акваторії Чорного моря на території Національного природного парку «Джарилгацький». Завдана природному середовищу шкода оцінюється в 1 мільйон 625 тисяч гривень.  

Як розповів начальник водної поліції Херсонщини Максим Жарков, рейд проводився на території Національного природного парку «Джарилгацький». Інспектори помітили, що до берега підійшов промисловий човен “Дніпро”, на борту якого знаходились двоє чоловіків.

Громадяни стали вивантажувати на землю мішки. Як з’ясувалося, в 4 мішках знаходилися червонокнижні види риб. Загалом поліцейські виявили 8 білуг, одну севрюгу, 4 осетри російських, 9 крабів трав’яних та 2 чорноморських калкани. Завдана природному середовищу шкода оцінюється в суму 1 мільйон 625 тисяч гривень. Правопорушниками виявилися двоє мешканців с. Красне. Одному з них 21 рік, інший на 10 років старше.