Архітектори проводять презентацію концепцій зонування та розвитку територій Скадовська і Генічеська (трансляція)

27 Січня 2021, 18:17

27 січня відбувається Zoom-презентація концепцій зонування та розвитку територій Скадовська і Генічеська від команд архітекторів проєкту Co-Urbanism «Скадовськ-Генічеськ-2030».
Автори пропозиції презентують проєкт ревіталізації протоки Тонкої в Генічеську та наголошують, що ця територія є потенційно цінною для забудовників.
Проєкт «Південне узбережжя України: від дослідження до розвитку» організовують Urban Re-Public в партнерстві з AMA group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Як повідомлялось, архітектори, зокрема, запропонували нове зонування території навколо залізного мосту й берегів протоки Тонкої в Генічеську. В основі проекту лежить ревіталізація узбережжя протоки Тонкої, яка географічно розташована близько до центру. Від мосту до будинку райадміністрації лише 950 м, а тому ця територія є потенційно цінною для забудовників, на чому і наголошують автори проекту. Серцем задуму є торгівельно-розважальний комплекс поблизу мосту (з автопоїздом від Арабатського шосе). Це важливий і ключовий елемент саме як архітектурна домінанта. Її місце розташування надзвичайно вигідне, й якщо оголосити національний архітектурний конкурс, можуть бути цікаві рішення. Території поруч (2,4 га, навколо старої залізниці) віддаються під будівництво готелів, міні-готелів, кемпінгів, ресторанів, квартал на рельєфі вище – під ревіталізацію з тими ж функціями.

Міста Генічеськ і Скадовськ обрані для реалізації проєкту «Південне узбережжя України: від дослідження до розвитку». У Генічеську й Скадовську провели зустрічі з мерами й активістами, проводи польові дослідження, презентації.Завдання проєкту – дослідження урбаністичного потенціалу цих міст, переосмислення їхнього розвитку та дотичних до них територій та розробка альтернативних сценаріїв просторових трансформацій, які дадуть поштовх до якісних екологічних, соціально-економічних і соціально-культурних змін.

Для тих, хто хоче взяти участь та слідкувати за реалізацією проекту, створені окремі групи, де можна відслідкувати усі активності.

Скадовськ:

https://www.facebook.com/groups/courbanskad2030/

Генічеськ:

https://www.facebook.com/groups/courbangenichesk2030/