Громаді на Херсонщині повернули систему зрошення на 17 мільйонів гривень

23 Грудня 2020, 16:14

На Херсонщині за позовом прокуратури громаді повернули меліоративну систему вартістю майже 17 мільйонів гривень. 
Про це повідомили в прокуратурі Херсонської області.
Суд апеляційної інстанції визнав обґрунтованими вимоги Генічеської місцевої прокуратури до фермерського господарства про визнання недійсним договору оренди та зобов’язав відповідача повернути Хлібодарівській сільській раді систему зрошення внутрішньогосподарської меліоративної мережі вартістю майже 17 млн грн.
Прокуратура з’ясувала, що у 2017 році між сільрадою та господарством укладено договір оренди з порушенням вимог чинного законодавства та умов користування комунальним майном. Зокрема занижено орендну ставку, а також не здійснено його страхування. Через це місцевий бюджет недоотримував значні кошти, а питання збереження системи зрошення при користуванні взагалі не було вирішено.
Реагуючи на такі обставини, прокуратура звернулась до господарського суду з позовом про розірвання договірних відносин та повернення майна в розпорядження громади, який судом задоволено в повному обсязі.
Не погодившись з прийнятим рішенням суду, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
У перегляді справи прокуратурою повною мірою доведено безпідставність позиції апелянта, а відтак попереднє рішення залишено без змін.

Як повідомлялось, у листопаді цього року Чаплинський районний суд задовольнив позовну заяву Генічеської місцевої прокуратури про визнання недійсним договору про надання послуг з обробітку земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею майже 42 га вартістю понад один мільйон гривень та зобов’язав повернути землю навчальному закладу.