Генічеський лікар радить поберегтися на новорічних святах (відео)

27 Грудня 2020, 23:10

Леонід Торубар

Новорічні свята можуть спровокувати новий спалах захворюванності на COVID-19. Тому генічанам радять під час новорічних святкувань не забувати про елементарні заходи безпезки, аби вберегти себе і своїх рідних від такої небезпечної хвороби, як COVID-19.

Такою думкою з сайтом IPC-Генічеськ поділився директор Генічеського центру первинної медико-санітарної допомоги Леонід Торубар.

“Не забувайте: носіть маску, тримайте дистанцію, мийте руки, – і все буде добре!”, – сказав лікар.

Він також висловив занепоєння, що новорічні свята можуть спровокувати зростання захворюванності, якщо люди не будуть дотримуватися протиепідемічних заходів безпеки.

Раніше уряд дозволив в новорічну ніч роботу закладів громадського харчування до 7-ї години ранку 1 січня. Відповідні зміни внесено до вже чинних карантинних обмежень, які діють по всій території України з 19 грудня.

Нагадаємо, що обмеження, зокрема, забороняють:
🔻Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.
🔻Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.
🔻Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.
🔻Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 07:00.
🔻Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
🔹Обмеження, які продовжують працювати без змін (забороняється):
🔻Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.
🔻Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.
🔻Проведення масових культурних (в т.ч. концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь більше 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи необхідні для забезпечення роботи органів влади).
🔻Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.
🔻Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро).
🔻Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування 3 організацією дозвілля.
🔻Розміщення в закладах харчування більше 4 повнолітніх осіб за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.
🔻Робота суб’єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метри, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.
🔻Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями.
🔻Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).
🔻Відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
🔻Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти.
🔻Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).
🔻Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше однієї особи на 20 квадратних метрів.
Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
🔻Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
🔻Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).