DOBRE розробило посібник про управління майном громади

25 Листопада 2020, 05:12

Програма DOBRE у співпраці з незалежними експертами у 2018-2020 роках проводила роботу з покращення управління активами комунальної власності у громадах. Після врахування практичного досвіду 75 громад експерти програми розробили посібник з метою підсилення знань та навичок посадових осіб та депутатів місцевих рад з питань управління майном територіальних громад.

Про це повідомили в Програмі DOBRE.

“Раціональний підхід до питань управління майном комунальної власності підсилює спроможність територіальних громад, спрямовує роботу органів місцевого самоврядування на сталий та збалансований розвиток, сприяє підвищенню інвестиційної привабливості, розвитку високоякісних публічних послуг та бізнесу на відповідних територіях”, – йдеться у повідомленні.

Завантажити посібник можна за посиланням: https://bit.ly/378krmU

У посібнику містяться не лише зразки документів, а й поради, покрокові інструкції щодо використання таких інструментів з управління активами, як:
 •  оренда (землі та нерухомого майна);
 •  приватизація та списання комунального майна;
 •  операції із житловим фондом територіальної громади;
 •  концесія;
 •  передача майна у оперативне управління та господарське відання;
 •  організація діяльності з виявлення та отримання у власність територіальної громади
 • безхазяйного майна та відумерлої спадщини;
 •  організація договірної та претензійно-позовної роботи;
 •  організація чи оптимізація діяльності комунальних підприємств;
 • управління майном ОТГ як елемент організації благоустрою;
 •  самоврядний контроль ОМС у сфері благоустрою та земельних відносин.
Посібник ураховує кращі практики, створені громадами, можливості реалізації інструментів з управління активами із урахуванням особливостей та потреб громад. У коментарях до зразків документів та у алгоритмах дій ви можете знайти поради консультантів Програми DOBRE щодо варіантів застосування механізмів управління комунальним майном.
 Автори також ураховали судову практику із розгляду спорів, пов’язаних із оскарженням рішень органів місцевого самоврядування з питань управління та розпорядження активами, закцентовано увагу на типових помилках, яких фахівці припускаються під час реалізації відповідних повноважень.
Як повідомлялося, 25 жовтня відбулись перші вибори у Генічеську міську територіальну громаду. Після проведення першої сесії, повноваження всіх місцевих рад населених пунктів району буде припинено та повноваження матиме новообрана міська рада, якій мають передати майно всі інші ради.

10 громад Херсонської області працюють за програмою DOBRE. Бюджет програми DOBRE складає 50 мільйонів доларів США.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. З 2016 року програма USAID DOBRE підтримала 75 громад в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.  З червня 2020 Програма розпочало свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.